Jump to content
ahmetcagliyan70

2.Nesil Mazda 3 Termometre Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

ahmetcagliyan70    0
ahmetcagliyan70

Mrb arkadaşlar. Bugün garajdan aracımı çıkarttım araç termometrem 20 dereceyi gösteriyordu. 1 saatten fazla dışarda sıkandım fakat termometrede hiç değişiklik olmadı dışarda en az 30 derece sıcaklık var. Sistemsel bir sıkıntı mı var sizce Nasıl yardımcı olursunuz bana?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.774
İlhan

Benim aracımda kapalı garajda duruyor. Ve benzer durumu bende arada sırada yaşıyorum. Uzun süre termometre garajdaki sıcaklığı gösteriyor. Ama bir süre sonra normal dış sıcaklığı göstermeye başlıyor. Ama bu süreyi hiç tutmadım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emrullahberat    2
emrullahberat

Bu vesileyle bende birşey sorayım.Bizim termometrenin sensörü aracın neresinde acaba bilen var mı?

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
raduga    0
raduga

Benim de başıma böyle bir sorun gelmişti aracın ön camının orada düğme şeklinde ufak bir sensör var. Onun üzerine torpido parlatıcısı sürmüştüm sensör olduğunu bilmiyordum. Sonra tahmin ederek kuru bezle temizledim sorun düzeldi. Eğer öyle bir uygulama yaptıysan sebep bu olabilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

dış ortam sıcaklığı sensörünün aracın içinde olması mantıksız değil mi? dışarıda bir yerde olması gerektiğini düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mersinden_Ersin    225
Mersinden_Ersin

Termometrenin doğruluğu hakkında deneyimi olan var mı? Geçen yanyana park etmiş ve uzunca süredir beklemekte olan Connect, Mazda'dan 5-6 derece düşük gösteriyordu. Tabi Mersin (Mut), değerler 36-42 gibi rakamlardı. Accuweather de 40 gösteriyordu o esnada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.