Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Bose Ses Sistemi Memnuniyeti

Neoptolemos
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Arama yaptım ama benzer başlık bulamadım.

Müzik dinlemeyi çok seven bir insanım. Kişisel olarak Sennheiser Active  Noice Cancellation HeadUp  kulaklık kullanıyorum. Noice Cancellation kulakllıkrda Bose, Parrot ile yarışacak bir marka. Ama arabama müzik dinlemek için gittiğim çok durum oldu. Hoparlör yerleşimleri ve ses kalitesi beni çok mutlu ediyor. Sıkıntıları yok mu, elbette var. Mesela  yüksek seslere, bas ve tiz vurgularına karşı arabanın mekanik parçalarında titremeler var. Ama bu fiyat segmentinde en çok keyif aldığım ses sistemi. Arabama binen diğer müzik tutkunarından aldığım tepki de benzer şekilde. Sizlerin deneyimleri nasıldır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beni de mutlu ve memnun ediyor ses sistemi. Aracıma kim bindiyse de ağzı açık iniyor arabadan. Gerçi ben de ona göre parçalar dinletiyorum. :)

Hani bayanlar pek sevmez yüksek sesi falan, ama benim hanım (sabahın 8'inde işe giderken) bazen kendisi açıyor volümü ki "ben bile" o saatte yapmam bunu. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Bir soru: Japon devi Mazda, neden bir Amerikan ürünü Bose'u kullanmış da, kendi nam salmış (Yamaha, JVC, Sony, Kenwood, hele ki Denon gibi) markaları kullanmamış aracımızda sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Benim de bir sorunum var. Var mıdır karşılaşan ya da bir çaresini bulan? Ses sisteminin kalitesinde ya da netliğinde hiçbir sorun yaşamıyorum ben fakat kapılardan acayip titremi sesi geliyor baslar vurduğunda. Bu titreme esnasında, kapı kolunu sertçe bastırdığımda ya da kendime doğru çektiğimde bu titremeler kesiliyor. Zannediyorum bir çeşit trim sesi var. Kapı içlerini açıp bir kontrol edeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 hours ago, tarahumara said:

Benim de bir sorunum var. Var mıdır karşılaşan ya da bir çaresini bulan? Ses sisteminin kalitesinde ya da netliğinde hiçbir sorun yaşamıyorum ben fakat kapılardan acayip titremi sesi geliyor baslar vurduğunda. Bu titreme esnasında, kapı kolunu sertçe bastırdığımda ya da kendime doğru çektiğimde bu titremeler kesiliyor. Zannediyorum bir çeşit trim sesi var. Kapı içlerini açıp bir kontrol edeceğim.

Bu sikayeti daha once duymustum ama kesin bir cozumu var mi emin degilim. Kullanilan malzemelerle ilgili muhtemelen.

Radyo konusunda sikayeti olan var mi peki? Aslinda ilk aldigimdan beri radyodan cok memnun degilim. Pek cok kanal net cekmiyordu. Ama son zamanlarda ozellikle yagmur yaginca daha da beter oluyor. Antende bir sorun yok ama radyo kalitesi cok kotu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Canuck :

Bu sikayeti daha once duymustum ama kesin bir cozumu var mi emin degilim. Kullanilan malzemelerle ilgili muhtemelen.

Radyo konusunda sikayeti olan var mi peki? Aslinda ilk aldigimdan beri radyodan cok memnun degilim. Pek cok kanal net cekmiyordu. Ama son zamanlarda ozellikle yagmur yaginca daha da beter oluyor. Antende bir sorun yok ama radyo kalitesi cok kotu.

Radyo konusunda bende bir o kadar memnunum. Önceki araçlarımda çekmeyen radyolar bunda çekmeye başladı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Mümin :

Radyo konusunda bende bir o kadar memnunum. Önceki araçlarımda çekmeyen radyolar bunda çekmeye başladı

Mümin şu an ...pardon bu gün sende hangi araç var. :D:geyik:

Şu aldığın araçları profiline yazda, oradan bari takip edelim kardeşim.:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, İlhan :

Mümin şu an ...pardon bu gün sende hangi araç var. :D:geyik:

Şu aldığın araçları profiline yazda, oradan bari takip edelim kardeşim.:fiuw:

Abi konu dağılmasın lütfen. Dikkatleri başka yöne çekme şimdi. Senin için yazayım son aracı profile. ^-^

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Mümin :

Abi konu dağılmasın lütfen. Dikkatleri başka yöne çekme şimdi. Senin için yazayım son aracı profile. ^-^

Parayı bulmuşsun Mümin :nazar:

hani n'oldu o Ahmet DURSUN hikayeleri !!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende ses hastasi biri sayılırım hatta bu paketi seçmemdeki en büyük etkenlerden biri bose oldu. İnternette bazı arkdaşların yorumuna bakınca gülüyorum ses sistemi o kadar da iyi değil diyorlar . Radyodan müzik dinlersen kaliteyi alamazsın . Gerçek anlamda aracındaki sistemi  kullanmak istiyorsan 320 kbps müzik indirip ses sisteminin tadını çıkaracaksın. 128 -192-320 kpbs arasında bile bariz fark var o denli radyodan dinleyip de ya bunun ses sistemi o kadar da iyi değilmiş diyen muhteremler Lütfen!!! :)  Bu arada flac desteklese çok daha keyif ferici olurdu diye düşünüyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende ses hastasi biri sayılırım hatta bu paketi seçmemdeki en büyük etkenlerden biri bose oldu. İnternette bazı arkdaşların yorumuna bakınca gülüyorum ses sistemi o kadar da iyi değil diyorlar . Radyodan müzik dinlersen kaliteyi alamazsın . Gerçek anlamda aracındaki sistemi  kullanmak istiyorsan 320 kbps müzik indirip ses sisteminin tadını çıkaracaksın. 128 -192-320 kpbs arasında bile bariz fark var o denli radyodan dinleyip de ya bunun ses sistemi o kadar da iyi değilmiş diyen muhteremler Lütfen!!! [emoji4]  Bu arada flac desteklese çok daha keyif ferici olurdu diye düşünüyorum .

Tweak yukleyerek flac destegi getirebiliyorsunuz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bose ses sisteminin gerçekten güçlü çıkışlı ve kaliteli hoparlörleri var ama maalesef Mx 5'in kabini dar olduğundan sanırım iyi bir akustik oluşmuyor :(. Skyactiv Mazda 6'da aynı sistem çok iyi bir sahne etkisi yaratmıştı bende, gerçi onda 11 hoparlör var sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...