Jump to content
Misafir

2.Nesil Mazda 3 Ön Deri Plastik Aksamda Deforme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Misafir   
Misafir

Arkadaşlar Merhaba, Sabah sabah bi olay sinir etti beni, Kartlı hgs kullanıyorum, kredi kartı gibi plastik bişey, Her gişeden geçişimde hgs kartını saatin üzerindeki yumuşak deri plastik aksamın üzerine koyuyorum, geçtikten sonra tekrar alıyordum. Sabah gişeden yine geçerken kartı alırken yanlışlıkla deri plastik aksama sürttüm tırnak büyüklüğünde siyah bi leke oluştu, kötü görünümde dolayıda canım sıkıldı, bunun varmıdır bi çaresi? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.355
İlhan

Hgs kartı nasıl çizebilir diye düşünüyorum. Kartın üstündeki bir boya, yapışkan vs'nin mi acaba izi çıktı kokpite. Malum havalar çok ısındı, yüksek ısıdan ötürü deforme filan olmuş olabilir mi kart.. Yani Hgs kartının çizebileceğini 40 yıl düşünsem aklıma gelmez..

Fotoğraf payalaşabilirseniz, bahsi geçen durum gözümüzde daha iyi canlanır. Belki daha sağlıklı fikir yürütebiliriz.

Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Zaten o deri zeminin üzeri bayadır yapış yapıştı, elimi sürdüğüm zaman sanki yapışma oluyordu hafif, Belkide dediğiniz gibi havanın sıcak olmasıda bir etkendi, Yarın Hgs kartı ile deforme olan yerin bir resmini paylaşacağım. 

DSC_0419.jpg

DSC_0418.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir
22 saat önce, İlhan :

Hgs kartı nasıl çizebilir diye düşünüyorum. Kartın üstündeki bir boya, yapışkan vs'nin mi acaba izi çıktı kokpite. Malum havalar çok ısındı, yüksek ısıdan ötürü deforme filan olmuş olabilir mi kart.. Yani Hgs kartının çizebileceğini 40 yıl düşünsem aklıma gelmez..

Fotoğraf payalaşabilirseniz, bahsi geçen durum gözümüzde daha iyi canlanır. Belki daha sağlıklı fikir yürütebiliriz.

Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.355
İlhan

@Raggaman alıntı yaparak yanıt vermek yada fotoğraf paylaşmak istediniz sanırım. Ama şu an sadece benim mesajımın haricinde bir şey gözükmüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir
20.06.2016 at 13:03, İlhan :

Geçmiş olsun.

Resim boyutu 0.49MB dan büyük olduğu için yükleyemedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vettar86    1
vettar86

Göğüslük denen kısımdamı deformasyon var? Deri kısmı erimeye başlamış olabilirmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    215
Renegade

Daha önce o bölüm, aşırı güneş ve sıcak aldığından veya o bölüm üzerine sıcağı çekecek bir malzeme konulması ve veya kalitesiz bir koruyucu madde sıkılıp güneşle birlikte reaksiyon girmesi sonucu deri kaplama deforme olmuş gibi, derinin kimyası bozulduğu için yapış yapış hissedilen durum oluşmuş. En iyisi deri döşeme yapan bir yere gidip, yapış yapış gibi oluşan bölümün temizlenip, ilaçlanmasıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.355
İlhan
21.06.2016 at 16:43, Raggaman :

Resim boyutu 0.49MB dan büyük olduğu için yükleyemedim

Merhaba fotoğrafı tekrar yüklemeyi dener misiniz ?

Yine olmaz ise bu yükleyiciyi deneyin;

https://hizliresim.com/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.