Jump to content
bayfeynmann

3.Nesil Mazda 3 Far Yüksekliği

Tavsiye Edilen Mesajlar

bayfeynmann

Arkadaşlar merhaba, bazı arkadaşlarda bahsetmişti farlardan, farlar önü değilde yeri aydınlatıyor yani biraz daha ileriyi aydınlatması gerekiyor, fabrika çıkışlı hali yetersiz geldi bana, bunu ayarlattığımızda serviste sorun olur mu, yok kardeşim oynanmış bununla, sorumluluk kabul etmiyoruz falan denir mi ilerde merak ediyorumda?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01

Merhaba

İsterseniz kendiniz bile ayar yapabilirsiniz aslında servis buna bir sorun çıkarmaz...

Servise bir uğrayın ve yaptırın derim bence daha net kesin bir ayar yaparlar... Aracınız garantide ise hala ücret bile talep etmezler diye düşüniyorum...

Bende geçenlerde ayarlatmıştım...

Tabi servisine göre değişir durum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Koray74

Merhabalar,

Konuyu tekrar gündeme getireyim dedim.

Eşim yeni ehliyet aldı ve arabayı ilk defa gece kullandı. Farların önü değilde yanları yoğun şekilde aydınlatmasına ben alışığım ama o alışık olmadığı için hemen arabayı kenara çekip bana verdi.

Power sense modeli kendisi mi ayarlıyor far ayarını yoksa biz müdahale edebiliyor muyuz?

@Tarahumara bu konuda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
9 saat önce, Koray74 :

Power sense modeli kendisi mi ayarlıyor far ayarını yoksa biz müdahale edebiliyor muyuz?

Orjinal xenon farlı araçlarda hem kendiniz ayarlayabiliyorsunuz kaputun altından, hem de kendisi arka süspansiyondaki sensörden ağırlığa göre veri alıp ayarlayabiliyor. 

Fabrikadan çıktığında genelde ayarsız oluyor kendiniz bir defa ayar yaptırmanız gerekebilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

bende de farlar yeri aydınlatıyordu, serviste iki dakkada düzeltip vermişlerdi şikayet sonrası.

japonlar nasıl ışıl ışıl sokaklarda sürüyorsa artık, hepsi ayarsız geliyor:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz
17 saat önce, Koray74 :

Merhabalar,

Konuyu tekrar gündeme getireyim dedim.

Eşim yeni ehliyet aldı ve arabayı ilk defa gece kullandı. Farların önü değilde yanları yoğun şekilde aydınlatmasına ben alışığım ama o alışık olmadığı için hemen arabayı kenara çekip bana verdi.

@Tarahumara bu konuda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

abi bende aynı problemi yaşamıştım benimkide önünü aydınlatıyordu  bir far ayarı yaptırınca düzeliyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kral

Bendede aynı sıkıntı vardı kendim ayar yaptım yanlız ayar yaparken farları manüel konuma alıp yapın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...