Jump to content
onurgunes33

2. Nesil Mazda 3 Genel Bilgi

Tavsiye Edilen Mesajlar

onurgunes33    0
onurgunes33

Merhaba arkadaşlar. 2010 model manuel Mazda 3 almayı düşünüyorum. İmpressive. Ancak kafamı kurcalayan noktaları: 105 beygirin yetip yetmediği (özellikle yokuşlarda), lpg uyumu, subab sorunu fila ve de yakıt tüketimi? Fikirlenizi belirtirseniz çok sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Sitede aynı araçtan sadece bende var biliyorum. 2010 Manuel Impressive. Yalnız bende lpg yok, bu subap sorunu yaygın olduğu için ve önceki mazdamda aynı sorunu yaşadığım için lpg olayına çok sıcak bakmadım. Bu yüzden manuel aldım aslında. . Benzin olarak şehiriçi yakıt tüketimim 30-32krş civarı seyrediyor. Uzun yolda tahminim 26krş civarıdır. Otomatiklere göre daha az yakar. 105beygir benzinde oldukça yeterli. Kullanım zevki güzeldir, Diğer mazda 3 impressivlere göre  + olarak bir kaç özellik var 2010 kasalarda, birincisi ön camda reziztans var, cam buğusunu tek tuşla hemen açabiliyorsunuz, ikincisi cam açma kapama tuşlarında 2011-2013 kasalarda içinde ışık yok, karanlıkta gözükmüyor, Fakat 2010 kasalarda tuşlar ışıklı, Başka yardımcı olabileceğim şey varsa sormanız yeterli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Otomatik şanzımanla bile şaşırtıyorsa manuelde hayli hayli tatmin eder. Yeter ki yokuş çıkarken aracın bayılmasını istemiyorsanız 3000 devir ve üstünde çıkmayı bilin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999    1.536
Arman-1999
1 saat önce, Raggaman :

Sitede aynı araçtan sadece bende var biliyorum. 2010 Manuel Impressive. Yalnız bende lpg yok,

Yalnız değilsiniz :)

Yakıt tüketimi; hava ve yol şartlarına uygun kullandığımdan dolayı ( yaş etkiside etken tabi) ortalama 6-6,5

Yokuş performansı; çok sık seyahat ederim en fazla kullandığım yol adana-pozantı yoludur. Memleketine baktığımda o yolu bildiğini umuyorum, o yokuşta bile gayet güzel bir performansa sahip ( 2 yolcu+  bavullar)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onurgunes33    0
onurgunes33

Bir de  yedek parça servis sıkıntısı oluyor mu mazdada diye sormak isterim? Ve ben araca lpg taktırsam kaç km götürür beni tahminen subaplar?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999    1.536
Arman-1999

Satın aldığımdann bu yana yetkili serviste bakımlarını yaptırdığımdan yedek parça ile ilgili sıkıntı yaşamadım. (Arıza anlamında) küçük bir  kaza sonrası ise serviste toplam maliyet 550 tl tutmuştu.

Orijinalliğini korumak ve ihtiyacım olmadığından tüp taktırmadım (yukarıda yazdığım ortalama yakıt değerlerine bakıldığında ihtiyaç olmadığı anlaşılacaktır) :)

Tüp ile ilgili kısımlar sitede mevcut göz gezdirebilirsin

Birebir aracı görmek, konuşmak, fikir almak istersen mersinde bulunduğum zamanda yardımcı olabilirim (ücreti mukabilen tabi ki )

Memoş tantuni, künefeci ismail usta, ciğerci sabo ücretini ödeyebileceğin mekanlar... 

Değişik tekliflere de açığım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onurgunes33    0
onurgunes33

tabiki hocam denk gelebilirsek neden olmasın :):) bu arada benim alacağım araç beyaz lpg'siz 86 binde boyasız hatasız 46 bin tl. Sizce nasıl?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999    1.536
Arman-1999

Kazası yok ise gayet uygun gibi duruyor...

İyi bir yerde araştırmanızı tavsiye ederim daha önce 2. elde tatsız bir tecrübem olmuştu aman dikkat :dikkat:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru    323
S.Halilduru
29.06.2016 at 13:36, onurgunes33 :

Merhaba arkadaşlar. 2010 model manuel Mazda 3 almayı düşünüyorum. İmpressive. Ancak kafamı kurcalayan noktaları: 105 beygirin yetip yetmediği (özellikle yokuşlarda), lpg uyumu, subab sorunu fila ve de yakıt tüketimi? Fikirlenizi belirtirseniz çok sevinirim.

105ps in yetip yetmediği biraz sizin ile de alakalı. Çok performanslı bir şey beklemiyorsanız yeterli. Yokuşlarda da uygun viteslerde çıktığınız müddetçe bir sıkıntı yaşamazsınız.

Ben hafta sonları kullanıyorum. Dolayısı ile sıkışık trafiğe pek girmiyorum. Veya trafiği takip edip uygun zamanlarda çıkıyorum. Son 30 bin km de ki ortalamam 7,2 litre.  0,33 kuruş ortalamaya geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    120
Mazda41
29.06.2016 at 16:17, Raggaman :

Sitede aynı araçtan sadece bende var biliyorum. 2010 Manuel Impressive. Yalnız bende lpg yok, bu subap sorunu yaygın olduğu için ve önceki mazdamda aynı sorunu yaşadığım için lpg olayına çok sıcak bakmadım. Bu yüzden manuel aldım aslında. . Benzin olarak şehiriçi yakıt tüketimim 30-32krş civarı seyrediyor. Uzun yolda tahminim 26krş civarıdır. Otomatiklere göre daha az yakar. 105beygir benzinde oldukça yeterli. Kullanım zevki güzeldir, Diğer mazda 3 impressivlere göre  + olarak bir kaç özellik var 2010 kasalarda, birincisi ön camda reziztans var, cam buğusunu tek tuşla hemen açabiliyorsunuz, ikincisi cam açma kapama tuşlarında 2011-2013 kasalarda içinde ışık yok, karanlıkta gözükmüyor, Fakat 2010 kasalarda tuşlar ışıklı, Başka yardımcı olabileceğim şey varsa sormanız yeterli.

Hocam cam acma tuslarinda evet isik yok ama on camda rezistans bulunuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.