Jump to content
Atchsn

Ön tampona ve kaputa film koruma

Tavsiye Edilen Mesajlar

Atchsn    7
Atchsn

Arkadaşlar merhaba,

Aracımı alalı 1.5 ay oldu yaklaşık. Daha önce mazda 3 kullanıcısı olan arkadaşım muhakkak ön tampona ve kaputun yarısına kadar film koruma yaptırmamı önermişti. Aracım 2015 kırmızı reflex. 

Tavsiyeleriniz neler olur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.897
Arabalar

Öncelikle hayırlı olsun. 

Bende aldığımda yaptırmıştım. Neredeyse iki sene oluyor ve halen duruyor.

Bildiğim birkaç hususu yazayım;

Öncelikle soğuk havada uygulamanın yapılmaması gerekiyor. Mevsim itibarıyla bu husus önemsiz.

Kullanılacak filmin kalınlığı ve kalitesi önemli bir parametre, benim tavsiyem yok bu konuda siz araştırırsınız.

Kaputu yarım değilde tamamen kaplatın eğer maliyet problem olmayacaksa

İki senenin sonuna yaklaşırken biraz matlaştı gibi ve güneşte belli açı ile bakıldığında çizikler göze çarpıyor

Bazı taş darbelerinden korusa dahi tümünden korumuyor, örneğin bir yerde taş darbesi ile küçük bir parça kopmuş durumda.

Sonuç olarak kaliteli bir filmin zararı yok ama faydası var. İstendiğinde de kolaylıkla çıkarabiliyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Atchsn    7
Atchsn

Tesekkur ederim mazda yetkili serviste mi yaptirdiniz ve kac tl ye malolmustu size hatirliyor musunuz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.897
Arabalar

Rica ederim.

Serviste değil, piyasada bir yere yaptırmıştım. 450 TL tutmuştu. İki senede garanti vermişlerdi. Ön Tampona uygulama yaptırmamıştım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.