Jump to content
matarese

3. Nesil Mazda 3 Genel Arıza Lambası Yandı

Tavsiye Edilen Mesajlar

matarese    2
matarese

Merhaba arkadaşlar, 1 haftalık tatilden döndüm ve bu sabah aracı çalıştırdığımda sarı renkli ingiliz anahtarı sembollü uyarı ikazının gösterge panelinde yandığını gördüm. Aracı çalıştırdım, evden işe 20km geldim. Vites geçişlerinde motor sesinde fln hiçbir farklılık hissetmedim. SK Mazda ile görüşüp randevu alıp aracı götüreceğim. Sorun neymiş anlaşılınca sizi de haberdar ederim. Bu başlığı da hem belki daha önce başına gelen var mı diye, hem de yarın bir gün sizlerin de başınıza benzer bir durum gelirse bilgi olsun diye açtım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
matarese    2
matarese

Benim de aklıma o geldi, ama aracım şu an 27500kmde. 20.000 bakımına gitmeden önce böyle bir durum olmamıştı, sadece  ekran üzerindeki menülerden uyarılar menüsüne girince orada bakım zamanıyla ilgili uyarı çıkıyordu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan    74
Anilcanatan

uyarılar bildirimler kısmında ne olduğu açıkça yazar muhtemelen yağ değişimi lastik vb önemsiz bir şeydir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
PeLiKaN    19
PeLiKaN

ne zaman çok zorda kalıp her zaman aldığım yerin haricinde bi yerden benzin alsam  5 -10 km kadar ışık yanıyo sonra sönüyo..Aynı şey LPG için de geçerli..Bence servise gitmeden önce 15-20 km bekle derim naçizane.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eshotcu    26
eshotcu

Aynısı bende de yandı servis zamanın geldi hatırlatması ve o ışığı sende söndürebiliyorsun menüden girerek ben kendim kaldırmıştım

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
matarese    2
matarese

SK Mazda'yı aradım, servisle görüştüm, onlar da bakım zamanı hatırlatması olduğunu, 6 ay ya da 10bin kmde bir yandığını söylediler. Ancak hala tam manasıyla kafama yatmış değil, yani bu ışığın neye göre yandığını tam olarak anlayamadım, tarihe göre desek, son bakımı 22 Ocak tarihinde araç 20500km'de iken yaptırdım. 6 ay dolmasına daha yaklaşık 10 gün var, 10.000km zaten yapmadım henüz son bakımdan sonra. Yani ışığın tam olarak neye göre yandığı biraz muallakta benim için, ancak araçta ciddi bir şey olmaması içimi rahatlattı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.898
Arabalar

Bunda anlaşılmayacak ne var. İş randevusuna 10 dakika erken gitmek gibi birşey :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
matarese    2
matarese

Haklısınız ama bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi benim esas kafamı karıştıran şey 6 ayın dolmasına 10 gün kala ikaz lambasının yanması değil, 20000km bakımına gitmeden önce böyle bir ikaz lambası yanma durumu olmaması. Ben aracı 12.000km'deyken ilk sahibinden aldım, kendisi 10bin bakımını yaptırmıştı. Sonra aracı aldığım Mayıs 2015 tarihinden Ocak 2016'ya kadar aracı kullanmama, yani 6 aydan fazla süre geçmesine rağmen bu ikaz lambası yanmamıştı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.