Jump to content
kindness

Hız Sınırı Bölgesi Ve Radar

Tavsiye Edilen Mesajlar

kindness    227
kindness

"Hız Sınırı Bölgesi 50" tabelasını ilk defa 2 sene önce görmüştüm sanırım. Nerede başladığı belli olan ama bittiği yer belli olmayan bir hız sınırı tabelası. İlk gördüğümde uymak için frene bastım ve arkamdaki tır tarafından ezilme tehlikesi atlatmıştım.

Bayram dolayısıyla yaklaşık 1800 km yol yaptım ve eskiden tek tük gördüğüm bu tabelayı etrafında tek bir ev bile göremediğim dağ başlarında da gördüm. Ve bu tabelanın bir sonraki basamağı daha önce Ordu ve memleketim Osmancık'a kurulmuş olan radar sisteminin yaygınlaştığını fark ettim. Aynı yol üzerinde bazı yerlerde hız sınırı 50, bazılarında 70 kimi yerlerde ise 82 bu neye göre değişiyor? Ben öyle hız yapan bir insan değilimdir, 100'e sabitler giderim ama buna rağmen bütün radarlarda ceza sınırına giriyorum. Çok dikkatli davranarak Allah'a şükür ceza yemedim (öyle ümit ediyorum ama burası Türkiye)

Ben bu radar sistemlerinin güvenlikten ziyade sırf tuzak ile ceza kesmek için yapıldığını düşünüyorum. Görmeyen arkadaşlar içinde, kesilen cezayı; yapan firma, belediye ve devletin kırıştığı TEDES olarak geçen radar cihazının fotoğrafını paylaştım

126_tedesss.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Riot03    13
Riot03

Hız limitleri değişince nerede kaçla gideceğin belli değil özellikle bölünmüş yol 110 km sıkıntılı bi durum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Bende bayramda giresuna gittim geldim, Osmancık ve Orduda dediğiniz gibi komedi bir şekilde insanlar 50 ile km lerce gitmek zorunda. otobanda 50 hız sınırı nedir??51 ve 52 ile çevremdeki insanlar osmancıkda ceza yedi.  bunun bence tek amacı hız sınırı cezası olan 200tl nin vatandaş dan tahsil edilmesidir. Nasıl olsa koyunuz ya...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness    227
kindness
Bir saat önce, Raggaman :

Bende bayramda giresuna gittim geldim, Osmancık ve Orduda dediğiniz gibi komedi bir şekilde insanlar 50 ile km lerce gitmek zorunda. otobanda 50 hız sınırı nedir??51 ve 52 ile çevremdeki insanlar osmancıkda ceza yedi.  bunun bence tek amacı hız sınırı cezası olan 200tl nin vatandaş dan tahsil edilmesidir. Nasıl olsa koyunuz ya...

Bayram süresince Osmancık'taydım, giriş ve çıkışında 82 km/h ve içinde 3 adet 50 km/h hız sınırı olan radarlar var. Radarların yanında 2-3 dakika dursanız 10'dan fazla araca ceza kesildiğine şahit olursunuz. Ve bu cezalar genelde hızları 60-65 olan araçlar. Yani siz 100 ile kurallara uyarak seyahat ettiğinizi sanıyorken Osmancık'tan 5 ceza yiyerek çıkabilirsiniz.

Şehir içi olması sebebiyle %10 kuralı uygulanmıyor ve 51-52 ile ceza kesildiği söyleniyor ama bu konuda emin değilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.752
İlhan

Sütten dilim yandığı için bu seferki 1900 Km'lik yolculuğumda yoğurdu üfleyerek yedim. Yakıt tasarrufu konusunda kendi rekorumu kırdım diyebilirim. 82 litre ile 1900 km yol yaptım. Ağırlıklı 80-90 Km hızla gittim. Çok nadir 110 maksimum 120 km hızlara çıktım ender sollamalarda..

Eşim bir ara çok yavaş gitmiyor musun diye hayıflandı. :D Kaldı ki kendisi yüksek hızları hiç sevmez !! 90 Km hızla gidiyorum neresi yavaş !! Yanıtını alarak susturdum kendisini. :fiuw:

Yine bu şartlarda bile ceza yediysem !! Yuhhh artık derim.. Çünkü gerçekten çok dikkat ettim. Hız sabitleyici kurdum o şekilde gittim ağırlıklı olarak. Elimden geldiğince tüm hız bilgilendirme tabelalarına dikkat ettim. Ve ilgili hıza uydum.. 82 Km hızla giderken yeri geldi 50 km hızlara bile düştüm şehir içlerinde. Mazda 3 gibi yol tutuşu muazzam bir otomobille 50 km hızla tıngır tıngır gittim. 

İşte bundan ötürü gece yolculuklarını seviyorum...Ağırlıklı 110-120 km hız aralığında yol alabiliyorsun. Tabi günümüz teknolojisinde gece bile yakalayabilen radarlar kameralar olabilir..Bunu bilmiyorum..var mı yok mu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.