Jump to content
Scorpions_64

Mazda 6 Ateşleme Bobin

Tavsiye Edilen Mesajlar

Scorpions_64    8
Scorpions_64

Arkadaşlar herkese merhabalar, Aracımda ara ara P0301 hatası alıyorum obd ye bağladığımda 1 silindir ateşleme hatası buna benzer açıklama görüyorum. Tabi bu kış günleri 3-4 günde bir yaparken yaz günleri bu hata hiç olmuyor yada ayda bir oluyor diyebilirim. araçta hissedilir tekleme yok, lakin bazen aracımla çok seri gittiğimi hissederken bazen ise (çoğu zaman) sanki ivmelenme olmuyor, performans düşmüş gibi bir izlenim alıyorum.

Aracımda Brc lpg sistemi mevcut, son zamanlarda hem yazılım olsun hem filtre vb. olsun onların bakımını da yaptırdım, 4 silindir kompresyon testide yazptırdım onlarda normal çıktı, aracıma uygun ngk lpg bujisini, buji kablolarını da değiştirmiştim yani 1.5 sene önce toplasam 10.000 km. olmamıştır henüz ( ki öncesinde de vardı zaten hata). Kısacası yabancı forumlardan da araştırdığım üzere sadece şüpheler ateşleme bobinine yoğunlaşıyor.

Rica etsem bu konuda veya buna benzer bir sorunla karşılaşan, şahit olan arkadaşlar varsa burada paylaşabilir mi? Birde mazda orjinal olarak ateşleme bobini markası ne kullanılıyor? bosh, ngk, del, dephi??? bosh hariç diğerleri japon markasına olmasına rağmen bosh markası daha pahalı görünüyor burda kafam karıştı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.