Jump to content

Test Sürüş Aracı Mazda MX-5 İle Kaza

Miatafan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün çok ilginç ve trajikomik bir olay başıma geldi...

1 ay kadar önce aynı zamanda Mazda bayisi de olan bir Opel servisine gittiğimde tesadüfen yeni mx-5'i gördüm. Çocukluğumdan beri tanıdığım miatayi ilk kez yakından görüp inceledim ve bir çılgınlık yaparak almaya karar verdim. Uzun zamandır düz vites benzinli bir araç bakıyordum ama kafama göre bulamıyordum... Velhasıl sipariş ettik ve beklemeye koyulduk. Yabancı gümrükteki bir sorun yüzünden uzun süren bekleme süreci sona yaklaşınca ödemeyi yapmak için bayiye gittim. Yanımda kuzenim de vardı, test aracını görünce teste çıkmak istedi, sağolsun sorumlu arkadaş çıkarıp anahtari verdi test için(alışverişimiz olduğu için herhalde). Neyse yola çıktık bir tur ben attım, kuzene arabayı anlattım bildiğim kadarıyla... Sonra direksiyona o geçti.. Çocuk daha yola tam girmişti ki arkadan fişek gibi gelen bir fluence arkadan bize patlattı... Kimseye birşey olmadı çok şükür. Şoku anlatınca iki aracı da biraz inceledim, miata tamponu düşürmüştü başka da birşeyi yoktu. Özellikle hasarsız çelik bariyer dikkatimi çekti. Fluence ise fotoğrafi gönderdigim mühendis arkadasima göre aksi kırmış..

Mazda yetkilileri olaydan sonra gayet anlayışlı ve profesyonel davrandılar, onlari tebrik etmek gerek.Başımıza talihsiz bir olay geldi ama araca olan güvenim arttı.. Satın aldığım için şu an daha da mutluyum...

IMG-20160715-WA0024.jpg

IMG-20160715-WA0021.jpg

IMG-20160715-WA0020.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye'de yeni nesil Mazda 3'ü ilk çarpan benim :P geri çıkarkan reklam direğine dokundum. Biraz çizildi ama insanın içi gidiyor. bir de tarihe not olarak düşülüyorsunuz. Sizi de yazdık artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Neyse ki daha ciddi bir durum olmamış. Mazda yetkililerini de profesyonel davranışlarından ötürü kutlamak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Maalesef MX-5'lerin kronik problemi de bu, arkadan ve yandan devamli darbe yemeleri :) Boyle kronik problem mi olur derseniz, tam 2 senelik MX-5 kullanicisiyim, bu sure zarfinda maalesef 6 tane karsi tarafin 8/8 kusurlu oldugu kazaya karistim, saka yapmiyorum. Hepsi de sabit dururken veya dort yol agzinda oldu. Sebebi ise MX-5'in, trafikteki diger araclarin bir cogundan daha alcak ve kucuk olmasi. En azindan bana carpan suruculer, kaza sebebi olarak, hep "gormedik, goremedik" i bahane olarak one surduler.

2 sefer kirmizi isik yesile dondugunde henuz kalkis yapmamisken, bir sefer de Mahbutbey giselerde tir soforleri uzerimden gecmeye calisti. Soforlerin tumu "sen nereden ciktin kardesim, az once onumde yoktun" seklinde bahanelere basvurdular, Adamlara kizamiyorum da, hatta bir tanesi gercekten beni tirin koltuguna cikartti ve bak bakalim onune ne goruyorsun dedi, benim ufaklik hakikaten yok, asagilarda saklanmis. Gormek icin kafayi hafif one dogru uzatip asagi bakmak gerekiyor. Dort yol agizlarinda ise eger yuksek bir arabanin arkasinda kaliyorsaniz, o arabanin diger tarafindaki araba size cok guzel carpiyor. Benim yasadigim kazalarin tumunde yuksek bir jeep'in arkasindan yola ciktim ve yandan darbeler yedim. Tabii siz de ayni sekilde jeep'in arkasini goremiyorsunuz. Sansima bu kazalarin tumunde kusur karsi tarafa yazildi.

Neyse, bu kadar kaza oldu ve hepsi karsi tarafin sigortasindan yapildi. Ama arabanin bagaj kapagi artik iyice helva oldu, bu kadar tamirden sonra hicbir cizgi birbiri ile opusmuyor. Elbette biraz sigorta eksperlerinin, biraz da servislerin gazabina ugradim ama cok kafaya takmamaya calisiyorum. Her guzelin bir kusuru var, artik isiklarda veya sikisik trafikte arkamda yuksek araba felan varsa saga cekip yol veriyorum, cunku goremiyor ve carpiyorlar. Dort yol agizlarinda da o kadar yavas yola cikiyorum ki, urkek kedi gibiyim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı ilk teste aldığımızda bir annenin çocuğuna dediği "yavrum oyuncak değil o" dediği gibi araba cidden çok alçak ve kompakt.  Ülkem hazır değil bu araca :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, Burak :

Arabayı ilk teste aldığımızda bir annenin çocuğuna dediği "yavrum oyuncak değil o" dediği gibi araba cidden çok alçak ve kompakt.  Ülkem hazır değil bu araca :D

Tüm dengemi alt üst eden araç :D Ben hazırım yine bana versinler. 8)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Ali :

Tüm dengemi alt üst eden araç :D Ben hazırım yine bana versinler. 8)

Satılık 2015 Mazda 3 ilanını bekliyorum dört gözle :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...