Jump to content
İlhan

Mazda Otomotiv Marka Yarışmasında İki Ödül Aldı

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Mazda, bu yılın Otomotiv Marka Yarışmasında iki dalda ödülü evine götürecek: Mazda MX-5 Exterior Volume Brand kategorisinde ve Mazda RX-Vision Konsept kategorisinde ödülün sahibi oldu. Ödüller, 29 Eylül 2016 tarihinde Paris, La Maison des Polytechniciens’de alınacak.

Bu ödüllerle, Mazda tasarımcıları ve Japon otomobil üreticisinin mevcut modellerinin dizayn mottosu olan ve oldukça takdir edilen KODO – Hareketin Ruhu felsefesi iki ödül daha aldı. Lansman tarihinin üzerinden henüz bir yıl geçmemişken dördüncü nesil MX-5 şimdiye kadar 2016 Yılın Otomobili ve Yılın Otomobil Tasarımı dahil olmak üzere 70’in üzerinde ödülün sahibi oldu.

Mazda, agresif KODO görüntüsü ile akıcı çizgileri iç ve dış mekan arasındaki sınırları ortadan kaldıran bir tasarım içinde birleştiren mükemmel oranlara sahip bir roadster yaratmayı hedefledi. Bu otomobilİ sürmenin ne kadar eğlenceli olduğunu anlatan bir ifade olarak MX-5 ortaya çıktı.

RX-Vision’da Mazda’nın önden motorlu ve arkadan itişli spor otomobilleri geleneğini yansıtan eşsiz alçak fırlamaya hazır hissi veren şekli, yarışma jürisini oldukça etkiledi. Karakter hatları gibi unsurlarıyla RX-Vision’un formu KODO felsefesiyle bir araya gelerek hareketi yansıtıyor. Rotary  motorlu konsept otomobil, geçtiğimiz Kasım ayında Tokyo Otomotiv Fuarında görücüye çıktığından beri herkesin gözdesi. Araç, geçtiğimiz Ocak ayında Paris’te düzenlenen 31. Festival Automobile International etkinliğinde Yılın En Güzel Konsept Otomobili ve Haziran ayında Torino’da 2016 Yılın Otomobil Tasarımı konsept araç kategorisinde ödül kazandı. 

Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen Otomotiv Marka Yarışması, otomobil markaları için tek yansız ve uluslararası tasarım yarışması olarak üstün ürünler ve iletişim tasarımlarını ödüllendiriyor. 1953 yılında bir vakıf olarak kurulan Konsey, tasarım alanında dünyanın önde gelen merkezlerinden birisi. Bu sene 14 normal ve dört özel kategoride ödüller, medya, tasarım ve iletişim uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından seçilen katılımcılara verildi. Jüri markanın uyumu, orijinalliği ve marka tasarımında kullanılan inovasyon ile işlevsellik ve uzun ömürlülük kriterlerine göre markaları değerlendiriyor.  Mazda geçen yıl, firmanın global tasarım departmanı olarak Yılın Ekibi ödülü olmak üzere üç ödüle layık görüldü.

Mazda_RX-VISION_7abc3.jpg

MX-5_2015_Action_31abc3.jpg


Tüm haberi görüntüle

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emregc

Japonlarda Mazda haricinde tasarım ruhu olan başka marka yok sanki...  Aklıma gelen diğer ruh sahibi araçlar Rolls Royce , Mercedes, BMW, Jaguar, Alfa Romeo...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan
15 saat önce, emregc :

Japonlarda Mazda haricinde tasarım ruhu olan başka marka yok sanki...  Aklıma gelen diğer ruh sahibi araçlar Rolls Royce , Mercedes, BMW, Jaguar, Alfa Romeo...

Tasarım konusunda çok taktir ettiğim ve saygı duyduğum markaların başında,  alfa-romeo.png geliyor.

Her tasarladığı model belki çok güzel ve çok beğeniliyor olmayabilir. Ama bir gerçek var ki tüm tasarladığı otomobillere bir farkındalık katıyorlar. Tamamen kendilerine özgün bir tasarımı ve çizgisi var. Kimseyi taklit etmiyorlar...

Mazda'ya gelirsek tasarım konusunda..Bence çığır açtılar...Başta Honda ve Toyota olmak üzere diğer Japon markaları neden Mazda'dan has almazlar anlamış değilim... 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...