Jump to content

Mazda 323 1994 1.6 16v Hakkında

Ogün06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamın aleyküm. Değerli mzdaclubtr abilerim, daha önce Mazda 1994 626 16v Sedan araç kullandım 1 yıla yakın araçtan memnunduk ancak müşteri çıktı sattık şimdi ise teyze oğlundan Mazda 1994 323 1.6 16v Glx modelini alacağız inşallah aracı iyi biliyorum uzun yola dahi çıkmışlığım var gerek ekonomik gerekse rahatlığıyla çok güzel hoşumuza giden bir araç ve rengi kırmızı.

Asıl sizden öğrenmek isteyeceğim konu ise forumda baktığımda çoğu kişi motor yaptırmalardan bahsetmiş bu beni biraz korkuttu fiyat dolayısıyla 3000 3500 gibi fiyatlardan bahsedildiği için bu Mazda 323 araçlar karbüratörlü olduğundan mı motor istiyor teyze oğlunun araç henüz 204 bin km orjinal ve benim için ise normal çünkü ben Mazda 626 aracımı 2015'de 340 binde almıştım ve daha motor sanki 100 binde gibiydi tabi ki bu iki araç arasında çok farklar var ancak ben gerçekten mazda 323 aracı sevdim bu araç ilerleyen zamanlarda bana bir problem çıkarma olasılığı nedir.

Aracı temiz kullanan yormayan titizlikle bakan bakımlarını zamanında yaptıran biriyim kısmet olursa uzun yıllarda bineceğim siz abilerimden gerekli bilgileri önerileri almak isterim. Daha önce'de bir 323 araç alacaktım gene benzer bir konu açmıştım ancak araç nasip olmadığından foruma girmedim bu bakımdan kusuruma bakmayın lütfen inşallah bu araç kısmet olursa forumda elimden geldiğince çok bulunacak sizlerden gerekli bilgileri alacağım. Selamın aleyküm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba ogün

Karbüratörlü olduğu için motor istemez araba. Önceki aracım yarı enjeksiyonluydu ama rahat 3-4 kez conta yaktım hatta 5inci yoldaydı o şekilde verdim.

Yani sürücüyle alakalı bir durum.

Sen bakımlarını zamanında yaptıran sakin kullanan bir şoför olduğunu söylüyosun heleki  90 serisi bir mazda 323 almayı düşünüyosan ve aldığın aracın motorunu v.s zaten biliyosun sorunsuz madem, 

Motorla ilgili endişesi olacak en son insan sensin. Bende 323 94 sedan var ve motorun dayanıklılığına hayranım açıkası.Benim aracımda bakımsız bir araçmış yani düşün ben toparlmaya başladım benden önceki kendisi eşşek olduğu için Arabayıda At zannedip ata biner gibi kullanmış. Öyle olmasına ve benim gibi sert kullanan birisine bile çok iyi dayandı.

Yeni motor yaptırdım konuya bakabilirsin.

Kısaca gönül rahatlığı ile bin aracına. ( benim km şuan 460 sanırım)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi çok teşekkür ederim yukarıda da belirttiğim gibi aynen temiz kullanıyorum biraz takıntılıyım o bakımdan kafamda ki her şeyi buraya yazma ihtiyacı duydum sizlerde sağ olun cevap verdiğiniz için. Bir sorum daha var; uzun yolda gelirken bir yerde mola verdik arabadan indik hiç birşey yok tekrar arabaya geldiğimde araba su akıymış radyatör bidonundan teyze oğlu ustayı aradığında araba zorlandığı için yaptığını söyledi bu doğrumudur yoksa farklı bir problem mi söz konusu acaba. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Ogün06 :

Abi çok teşekkür ederim yukarıda da belirttiğim gibi aynen temiz kullanıyorum biraz takıntılıyım o bakımdan kafamda ki her şeyi buraya yazma ihtiyacı duydum sizlerde sağ olun cevap verdiğiniz için. Bir sorum daha var; uzun yolda gelirken bir yerde mola verdik arabadan indik hiç birşey yok tekrar arabaya geldiğimde araba su akıymış radyatör bidonundan teyze oğlu ustayı aradığında araba zorlandığı için yaptığını söyledi bu doğrumudur yoksa farklı bir problem mi söz konusu acaba. Teşekkürler

Tam anlamadım ama radyatörün yanında küçük bir su haznesi var ordan gerimi basıyor su?

Eğer o şekildeyse o bölümü fazla doldurmayın basınçta ordaki suyu atabilir. Su atma devam ederse radyatör hortumlarında sertleşme filan varmı kontrol edin. Radyatör hava yapmışda olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi radyatörün yanında ki hazneden kaçırıyor." Bu arada yaşım 21 çoğu kişi burada muhtemelen benden büyük olduğu için saygıdan hitabım bu şekilde". Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazla su koyuyosaniz fazlasini atmasi normal ama olmasi gerektigi gibi az koymaniza rağmen suyu basıyorsa ya silindir kapağında bir sorun var yada contada.
Bu sekilde bi denemesini yapin baktiniz ne koysaniz atiyor, dogru ustaya. Hic kurcalamayin baska.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım abi peki bu silindir kapağı veya conta da bir şey varsa yaptırılması gerekirse bana kaç tl'ye mal olur acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Kapak sadece taslamayla kurtarsa en az 200
Conta takimi 170 mi neydi tam hatirlamiyirum
Iscilik 80-100 tl alsa.
Ortalama boyle ama fiyatlar degiskenlik gösterir illaki.
Ben conta yaktigimda genelde 750 800 den asagi kurtulamiyoeum. Subaplar v.s de isin icinw giriyor filan.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...