Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Ömer626

0 km araba mı alayım Mazda mı alayım çok kararsızım.

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ömer626    436
Ömer626

Evet sayın forum üyeleri..Dün Zeki Kaya da test sürüşü yaptım.Malum araç Mazda 3 power dı.Zaten site de beni bilen bilir..Ağır mazda hastasıyım ancak ikilem arasında kaldım (İki araç ta 0 km)

Ford Focus 1,6 Dizel Manuel 115 hp 270 Nm tork

Mazda 3 1,5 Power sense 120 hp 150 Nm tork..

İkisinin de fiyatı aşağı yukarı aynı ama gönlüm hala mazda da nasıl yapsak ki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.328
Tarahumara

İki aracı da kullanmış biri olarak düşüncelerimi söyleyeyim. Tabi Focus u hangi donanım ve opsiyonlarla alıyorsunuz bilmiyorum. Power sense e denk gelmesi için en üst donanım ve bütün opsiyonları eklemeniz gerekiyor sunroof hariç. Bu da Focusun fiyatını 100.000 tl nin üzerine çıkarıyor. Eğer performans ve ekonomi benim için önemli. Otomatik vites rahatlığından da feragat edebilirim diyorsanız tercihiniz Focus olmalı. Yok, ben otomatik aracıma binerim konforumu yaşarım, dizel bakımları DPF saçmalığıyla uğraşamam varsın biraz fazla yaksın, biraz da az gitsin zaten basan bir insan değilim diyorsanız Mazda 3. Tabi ufak tefek donanım farklılıkları da var. Focusta adaptif cruise control yok mesela, ama mazdada da otomatik park sistemi ve sunroof yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin    85
razumuhin

hocam siz zaten sorunuzun cevabını, sorunuzun içinde vermişsiniz :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ömer626    436
Ömer626

Açıkçası bu focus ta ki sunroof aklimi çeldi. Ama ben oyumu % 70 mazda 3 olarak verecegim..zaten arastirmalarim sonucunda o kadar da yakan bi arac degil..dizel focus ile arasinda 1 lt oynuyor. Dış tasarim olarak mazda ya zaten aşığım. içi de gayet güzel kullanışlı. bir de benim eski araca alıcı cikarsa satabiliriz :-) koltuk ısıtmalı falan :-)

Bir de bu benim bahsettigim aracı aramizda kullanan var mi bi sorunu skntisi var mı? şu anda mobildeyim link verebilecek birisi var mi..mazda 3 kullanicilarinin yorumlarina bakmak istiyorum ancak telefonda bulamıyorum. Parcalayacagim telefonu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.168
Revivo73
46 dakika önce, tarahumara :

Benim kendi incelemem var bir okuyun isterseniz.

Bayağı iyi bir inceleme. Kullanıcı açısından bakınca araçlar daha iyi anlaşılıyor.  MRCC'nin motosikletleri görmeyebileceğini söylemesi biraz tedirgin etti beni cunku özellikle yazları motosiklet te kullanıyorum. Hoş gerçi bir gözüm hep dikiz aynasındadır ancak yine de tedirgin oldum.

i-Stop için marş motoru falan kullanmadan direkt benzinle motoru calıştırıyor deniliyor ki oldukça ilginç bir sistem.

Negatif yönler listesinde kendi açımdan ilginç birşey fark ettim: Geri görüş kamerası, adaptif cruise control ve şerit takip sistemi gibi 2010'larda yaygınlaşan teknolojiler ve aynaların otomatik kapanması hariç bahsettiğin tüm negatifler benim 2006 RX-8'imde pozitif .) Bunu  listedeki maddeleri tek tek okurken fark ettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.328
Tarahumara
3 hours ago, revivo73 said:

MRCC'nin motosikletleri görmeyebileceğini söylemesi biraz tedirgin etti beni

Evet kullanıcı kılavuzunda öyle yazıyor ama ben şimdiye kadar motosikletleri göremediğini görmedim. Her defasında gördü. Bu sistemi kullanırken yine de temkinli olmak lazım. Öndeki araç kademeli olarak hız keserse sorun yok fakat birden durursa tepkisi geç oluyor. Geçen gün başıma geldi. E5 de MRCC ile giderken trafik birden durdu. Araç BRAKE! yazıp ötmeye başladı. Allah'dan öyle bir durumda frenleri dolduruyor araç, hazırlıyor yani siz sert fren yapacakmışsınız gibi. Ben de asıldım frene. Yarım metre kala durdu araç. Az daha taksicinin bagaj kapağına yapıştıracaktım mazda logosunu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ömer626    436
Ömer626
9 saat önce, tarahumara :

Benim kendi incelemem var bir okuyun isterseniz.

Gerçekten çok güzel bir inceleme,yazan elleriniz dert görmesin..Tüm sayfayı baştan aşağı okudum..Sunroof olmasa da olur,nasıl olsa klima var..Otomatik bi araç alma zamanım artık geldi,benim hanım aracı sürüyor ama 626 yalvarıyor,artık binme bana lütfen in diye :D Hem küçük hem otomatik olsun mazda olsun :) Teşekkür ediyorum hepinize..

Satılık 91 model 626 var koltuk ısıtmalı,alacak olan var mı :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.