Jump to content

Mazda 626 Sağa ve Sola Dönüşlerden Yanan Yağ İkaz Lambası

fatih açar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar. benim aracım 2700 ile 3100 devir arasında gaz pedalı aracın kaputu, direksiyon ve kafamı yasladığım koltuk başlığını ciddi şekilde sarsma titreme yapıyor. ayrıca hareket halindeyken ve araç vitesteyken sola ve sağa dönüşlerde yağ ikaz lambası yanıyor direksiyonu toplayıp düz hale getirdiğimde lamba sönüyor??? anlayan bilen varsa fikirlerinizden faydalanmak istiyorum. burada epeyce deneyim sahibi insan var.. ayrıca aracımın çekişi çok iyi? bunu da anlamış değilim???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

- Aracınızda Lpg var mı ?

- Bu titremeyi hem rolantide hemde hareket halinde de mi yapıyor ?

- Yine bu titremeyi ne zaman yaptığı ile ilgili. Benzin/lpg şekinde bir ayrım gözlemlediniz mi ?

- Aracınız düz bir zemindeyken yağ kontrolü yapmanızı öneririm. Kullandığınız yağda marka/viskozite değişimine gittiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracımda lpg var. yağı yeni olmasına rağmen çubuğa baktığımda yağın kalmadığını görüyorum sanırım yağ yakıyor hem de yüksek oranda.. bu titreme bahsettiğim devirde oluyor rolantide olmuyor. 4. ve 5. viteste hissettim. 1 ve iki de böyle bişi yok.. zonguldak edirne ardında tekrar zonguldağa dönüş de araca yağ eklemek zorunda kaldım. yani şu eski minibüsler gibi yağ değiştirmeyip sürekli ekleme mi yapmam gerekecek acaba?? 

1 saat önce, Ömer626 :

Aşırı titremeyi motor kulaklarına yorabiliriz.Yağ lambası hakkında bilgim yok gerçekten ilginçmiş.

yalnız 3100 devirden sonra bu titreme kayboluyor. o halde motor kulağı olmasa gerek??

2 saat önce, İlhan :

Merhaba,

- Aracınızda Lpg var mı ?

- Bu titremeyi hem rolantide hemde hareket halinde de mi yapıyor ?

- Yine bu titremeyi ne zaman yaptığı ile ilgili. Benzin/lpg şekinde bir ayrım gözlemlediniz mi ?

- Aracınız düz bir zemindeyken yağ kontrolü yapmanızı öneririm. Kullandığınız yağda marka/viskozite değişimine gittiniz mi ?

aracı aldıktan sonra mobilin 10-40 yağını koydurdum ve yağ filtresini değiştirdim. edirneden dönüş yolunda yaklaşık 1,5- 2 litre ekleme yapmak zorunda kaldım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın yağ kaçırıp kaçırmadığına emin olmalısınız öncelikli olarak.

Bu silkelemeyi bu durumda Lpg'de yapıyor.

Emin olmak açısından benzinde kullanıp, benzinde yapıp yapmadığını da kontrol edin bence.

Son olarak aracınızın km'si kaçta. Lpg ne zaman takılmış ?

Ve sizden önceki sahibi acaba hangi viskozite yağı kullanıyormuş acaba ?

Sorular soruyorum çünkü mevcut aracın durumu ile ilgili çok fazla detay paylaşmamışsınız. Bunların hepsi önemli unsurlar. Forumda tecrübeli diğer arkadaşlarımın bu sayede daha kolay size yardımcı olabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, İlhan :

Aracın yağ kaçırıp kaçırmadığına emin olmalısınız öncelikli olarak.

Bu silkelemeyi bu durumda Lpg'de yapıyor.

Emin olmak açısından benzinde kullanıp, benzinde yapıp yapmadığını da kontrol edin bence.

Son olarak aracınızın km'si kaçta. Lpg ne zaman takılmış ?

Ve sizden önceki sahibi acaba hangi viskozite yağı kullanıyormuş acaba ?

Sorular soruyorum çünkü mevcut aracın durumu ile ilgili çok fazla detay paylaşmamışsınız. Bunların hepsi önemli unsurlar. Forumda tecrübeli diğer arkadaşlarımın bu sayede daha kolay size yardımcı olabilirler.

öncelikle çok teşekkür ederim.. araç 250 binde henüz benzinde kullanmadım onu da deneyeceğim.. aracın eski sahibi hemen bana sattı diyebilirim ocak 2016 da almış aracı.. bilinmedik marka 10-40 yağ kullanıyordu sanırım kutusunu görmüştüm bagajda. düşük devirlerde de araba tekleme yapıyor . yüksek devirde herhangi bir sıkıntı yaşamadım. aracı uzun yolda kullandım 200 ü gösterdim gayet iyi gidişi var. umarım dediğiniz gibi lpg de yapıyordur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...