Jump to content
sarioglu.burhan

2. Nesil Mazda 3 Arka Kapı İçeriden Açılmama Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

sarioglu.burhan    23
sarioglu.burhan

Arkadaşlar merhaba

Aracımın arka hoparlörü patlaktı dün değişimini yaptım her şey gayet iyiydi fakat kapı içerden açılmıyor şuan.

Sebebi ne olabilir acaba takıp sökerken gergi teli falanmı gevşedi. Dün geç oldu hava karardığı için söküp tekrar bakamıdmda.

Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.086
Tarahumara
1 hour ago, sarioglu.burhan said:

Arkadaşlar merhaba

Aracımın arka hoparlörü patlaktı dün değişimini yaptım her şey gayet iyiydi fakat kapı içerden açılmıyor şuan.

Sebebi ne olabilir acaba takıp sökerken gergi teli falanmı gevşedi. Dün geç oldu hava karardığı için söküp tekrar bakamıdmda.

Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş var mı?

Kapının iç kısmındaki çocuk kilidini kontrol etmişsinizdir heralde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sarioglu.burhan    23
sarioglu.burhan
5 saat önce, tarahumara :

Kapının iç kısmındaki çocuk kilidini kontrol etmişsinizdir heralde.

Kontrol ettim ama malesef ordan da değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Kapı kolunu çekmeye çalışınca zorlanma gibi bir durum oluyor mu diğer kapı kollarındaki gibi? Hani bir noktaya kadar rahat gelir de ondan sonra kapının dilini çekiyormuşcasına zorlanarak gelir kol, yoksa çekilince çok rahatça gelip gidiyor mu? Eğer böyleyse içerde telin yuvasını yanlış yere koymuş olabilirsiniz açıp bakmakta fayda var, ya da siz kapı panelini yerine takarken o yuva yerinden çıkmış olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sarioglu.burhan    23
sarioglu.burhan
10 saat önce, Mutlu Tekir :

Kapı kolunu çekmeye çalışınca zorlanma gibi bir durum oluyor mu diğer kapı kollarındaki gibi? Hani bir noktaya kadar rahat gelir de ondan sonra kapının dilini çekiyormuşcasına zorlanarak gelir kol, yoksa çekilince çok rahatça gelip gidiyor mu? Eğer böyleyse içerde telin yuvasını yanlış yere koymuş olabilirsiniz açıp bakmakta fayda var, ya da siz kapı panelini yerine takarken o yuva yerinden çıkmış olabilir.

Diğer kapının koluna göre rahat çekiliyor.

Benim tahminimde bu gergi teli bir nevi bisikletlerdeki fren mekanizması gibi sanki bu tel kendini boşladı gibi geldi bunu tekrar gergiye nasıl getirebilirirm bilmiyorum.

Hafta sonu tekrar açıp bir bakacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sarioglu.burhan    23
sarioglu.burhan

Merhaba arkadaşlar sorun çözülmüştür.

Hafta sonu tekrar açtım kapıyı iç kısımdaki gergi teli yerinden çıktığı için açılmıyormuş Taktım sorun halloldu.

Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.