Jump to content
Setre

Bir RX-8 Turbo Ama BÜYÜK TURBO Hikayesi. The Rotary Rocket NYB 62

Tavsiye Edilen Mesajlar

Setre    71
Setre
10 minutes ago, İlhan said:

Belgesel tadındaki konunuzu soluksuz bir şekilde okudum diyebilirim. Ellerinize emeklerinize sağlık. Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum. :)

Çok teşekkür ederim 

4 minutes ago, Mehmet Özdemir said:

Türk yunan kardeşliği bu canavarı ortaya çıkarmış anlaşılan. Bir RX-8 tutarı daha masraf ettiniz herhalde.

Aslına bakarsanız benim aldığım fiyatın üzerine çıktım diyebilirim açıkçası total 3 yıla bakar isek :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Setre    71
Setre

Valla başlangıcı yaptık ... Memleketteki diğer rx8 leri turbolamakta sıra 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    660
Katil Balina

hiç renk vermeden aracı hususunda "head shot" yapmışsınız. tebrik etmemek, imrenmemek elde değil.

hele ki hikayedeki yunan kardeşi ayrıca selamlamak lazım. yıllarca birbirine yok yere düşman gösterenler utansın. iki yakanın birbiri ile sorunu zaten yoktu ama zamanında paso düşmanmış gibi gösterilerek yok şu uçak bu kadar sınır ihlali yaptı yok bu kadar it dalaşı bilmem ne oldu diye haberler pompalıyorlardı iç politikada  iki tarafın da  işine yarıyordu ya neyse.. şimdi allahtan türkiye'nin düşmanları değişti de yunan bilmem ne muhabbeti duymuyoruz.  ama şimdi de araplar yok ruslar amerikalılar falan diye başka bi hikaye işleniyor.

onu bunu geçelim. süper iş çıkarmışsınız. tekrardan tebrikler. şahane bur makineye sahiplik ediyorsunuz. hayırlı uğurlu ve ziyadesiyle zevkli olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Setre    71
Setre

Çok teşekkür ederim gerçekten sağolsun adam valla baya yardımcı oldu bugüne kadar cesaretide verdi güzel güzel binicez inşallah 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mersinden_Ersin    225
Mersinden_Ersin

İyi uğraşılmış, sayfılar. Güç-Tork eğrisinin orjinali ve finaldeki halini koyabilir misiniz? Atmosferik wankel'in olayı yüksek devirdi, turboyla birlikte 9000 devirleri görmeye devam ediyor mu, düştü mü merak ediyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.124
Revivo73
57 dakika önce, Setre :

Attachment olarak ekledim eğiriyi çok ama çok düzgün güç artışı. Halen 9000 devir çevirmekte. Atmosferikken benim 10000 devir çevirmekte idi şu an o şekilde indirdik.

Hocam o kadar para harcamışsın falan ancak bu turbo işine ben hiç sıcak bakmıyorum.

Fabrikasyon motorda (hepmizin bildiği gibi) motor 10bin devire kadar seri şekilde çıkıyor ki bu Wankel'i diğer araçlardan farklı kılan en önemli özelliklerden. Turbo (veya başka herhangi birşey) 10bin devri kısıtlıyorsa o işten soğurum.

Bir de RX-7 döneminden beri RX kullanan Amerikalı RIWWP, RX-8'te iyi bir turbo için $10.000 yatırılmalıdır, onun altında yapılan turbo modifiyesi motoru götürür diyor; (rx8club.com'daki "new and potential owners" başlıklı gönderisinde) şimdi baktım.

Ancak soracağım merak ettiğim başka birşey var; turbo yakıt tüketimine nasıl etki ediyor. Yani resmi olarak 8.9 / 15.8 lt /100 km fiiliyatta ise değişen yakıt tüketimi rakamları turbo sonrası nasıl?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik

Emre kardeşim konu güzel olmuş güzel anlatmışsın. Eline sağlık. Kazasız belasız bin keyfini çıkar. 

George a selamlar karizmatik adammış. Ben daha çok gözlüklü sarkık manyak bir usta tipi bekliyordum :D:D

Daha çok more most video bekliyorusss vu tuu tuuuu tuuuuu.

Emrenin jantlar artık benim aracı yürütüyor. Jantları alırken ufak bir enstantene...

rx.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.