Jump to content
Mümin

i30 Yeni Yüzünü Gösterdi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

i30 yeni yüzünü gösterdi

Hyundai, C segmentindeki başarılı modeli i30’un tamamen yenilenmiş halinin ilk fotoğraflarını nihayet gözler önüne serdi. Çok daha modern, kaliteli ve iddialı bir yapıya sahip olan Yeni i30, ilk bakışta neler vaad ettiğini de hissettirmiş oluyor.

Ekim ayında kapılarını ziyaretçilere açacak Paris Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılacak olan Hyundai Yeni i30, Avrupa’daki müşterilerinin beklentilerine göre yine Avrupa’da geliştirilerek üretiliyor. Yerini alacağı modele göre daha rafine ve daha modern çizgilerden oluşan Yeni i30, yenilenen özellikleriyle kalite hissini daha da yukarı taşıyor.

Hyundai Motor Grubu Baş Tasarımcısı ve Bölüm Başkanı Peter Schreyer, yenilenen otomobille ilgili olarak, ”Herkese hitap eden yepyeni bir otomobil üretmek adına sadece müşteri odaklı yaklaşmadık. Çok daha geniş bir yelpazede, çeşitli beğenileri ve görüşleri olan insanlar üzerinde durarak bu iddialı modelimizi gün yüzüne çıkardık. Tasarım dili tamamen doğal olan ve akıcı çizgilere yer verdiğimiz Yeni i30, zarif gövdesiyle Hyundai dizayn felsefesini de bambaşka bir boyuta taşıyor. Yepyeni basamaklı ızgarası sayesinde bu değişimi vurgulamak istiyoruz” dedi.

Hyundai Yeni i30, üstün güvenlik, mobil çözümler ve konfor anlamında marka adına yepyeni bir dönemin başladığını temsil edecek. Yüksek kalite hissi, üstün donanımlar, etkin ve dinamik güç üniteleri ve aktarma organlarıyla öne çıkacak.

Yeni Hyundai i30 (3)
Yeni Hyundai i30 (2)
Yeni Hyundai i30 (1)

Kaynak

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
EgeG

Dışını beğendim ama Hyundai keşke Elantra, i20, tucson, ioniq'teki iç tasarım dilini devam ettirseymiş.  İçini pek sevmedim. 

Yeni motor ve şanzımanlarla iyi satış rakamları elde edecektir Hyundai. DCT biraz daha geliştirilmeye ihtiyaç duysa da çalışmasını beğendim. 1.6 CRDI 136 hp ve T-GDI motor seçenekleri de hali hazırda gayet verimli motorlar.   Hayırlısı olsun

 

13978025_874538055983905_1761119249_o.jp

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • EgeG
   Yazan: EgeG
   Yeni Hyundai i30 tanıtıldı.     


   Şahsen bu sefer beğenmedim. Dış tasarımda arabaları birbirlerine benzetme mantığını doğru bulmam ama arka kısmı egea Hb'e çok benzettim. İç tasarımda modaya uyum sağlanmış; tabletimsi ekran kullanılmış. Halbuki Hyundai'nin eski tasarım dili çok daha güzeldi bence. Resimlerde lastikler ufak kalmış gibi gözüktü bana.
   Bir de spor versiyonu tanıtılacak.  Bakalım gerçekte görünce beğenecek miyim  
  • Efebey
   Yazan: Efebey
   Hyundai 1.4 T-GDİ adını verdiği Kappa serisine ait yeni 1.4 litrelik turbo benzinli bir motor geliştirdiğini duyurdu.        Hyundai'nin yeni turbo motor ailesini adım adım genişletme planı kapsamında, 1.0 litre T-Gdi ve Twin Turbo motorların ardından şimdi de 1.4 litre motor temel alınarak geliştirilecek yeni küçük turbo motor duyuruldu.      140 hp güç ve 242 Nm tork değerlerine sahip yeni motor, selefi olan Gamma 1.4 litre motordan daha hafif. Yeniden mühendislik çalışmasından geçirilmiş turbo ile, motor daha hızlı gaz kesme yanıtına ve düşük motor devirlerinde daha güçlü torka sahip.    Hyundai Motor'un Rüsselsheim'deki Avrupa Teknik Merkezi'nde Güç Aktarım Mekanizmaları bölümünün başında bulunan Dr. Michael Winkler, yeni motor ile ilgili şunları aktardı: “Yeni küçük benzinli motorlarımızın avantajları çok açık; boyut olarak kompakt ve hafifler, yakıt tasarrufu sağladıkları gibi farklı güç çıkışları ile müşterilerimize geniş seçenekler de sunabiliyorlar.   Mühendislerimiz yakıt tüketiminde ve CO2 emisyonlarında sürüş hazzından ödün vermeden tasarruf sağladılar ve otomobillerimizin eğlenceli oldukları kadar ekonomik de olabildiklerini kanıtladılar”.   1,353 cc dört silindirli ve turboşarjlı benzinli motor selefi Gamma 1.4 litre motordan çok daha hafif. Motorun temel ağırlığı 14 kg azaltılmış, daha verimli ve güçlü olması sağlanmış. Motorun güç çıkışı 140 hp, tork ise 242 Nm.   Yeni Kappa 1.4 T-GDi motorda egzoz manifolduna entegre edilmiş bir yüksek basınçlı tek sarmallı turboşarj çalışma sırasındaki verimliliği arttırıyor. Yeri değiştirilmiş ve yeniden mühendislik çalışması yapılmış turbo gaz kesme yanıt hızını arttırırken düşük devirlerdeki tork gücünü de geliştiriyor. Yeni tasarım, yakıtı silindirin içine doğrudan enjekte ediyor, daha iyi güç ve yakıt tasarrufu için yanma oranlarını geliştiriyor.     Hyundai tarafından geliştirilen bu yeni motorun, i30, Elantra ve Tucson gibi kompakt modellerde kullanılması bekleniyor.         


Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...