Jump to content
agk

3.Nesil Mazda 3 Radyo Sinyali Zayıflaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

agk    37
agk

Merhaba Arkadaşlar,

3. Nesil araçta radyo sinyalinin zayıflaması sorunu yaşayan oldu mu?

Servis normal olduğunu söylüyor ancak bence frekanslar arası ciddi bir karışma oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.530
Mehmet Özdemir

google'da bir aramayla böyle bir problemden diğer kullanıcıların da şikayetçi olduklarını görebiliyoruz. aşağıdaki yorum dikkatimi çekti, sizin servisinizin aksini iddia ediyor.

Alıntı

Hey, I remembered reading this thread when it was new and I had no idea what,the issue could be, but Mazda just sent out an email pertaining to 2014 and 2015 Mazda 3s with poor radio reception.

You need to have the Tuner and Amp unit replaced due to inadequate software. Call your nearest dealer, it should be covered under new car warranty.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.231
Tarahumara

Benim aracımda da var radyo sorunu. Istanbulun göbeğinde hışırtısız radyo dinleyemiyorum. Neredeyse bütün radyo kanalları hışırtılı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    121
Sergio_01

Aklıma gelen ilk varyant .... Arka camın kenarlarında antenin bağlantı soketleri ve kabloları var (Antenimiz camdadır) .... Belkide o soketlerde bir gevşeme yada çıkma falan olmuş olabilir mesela.... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
m_ekin81    3
m_ekin81

Radyo frekansında bende de zayıflık var. Aracımın ilk bakımında navigasyondan sonra servise kayıt artıracağım bir konu. 3. nesil Mazda 3 Hatchbacklerde hiç değilse balık sırtı anten var. Sedan modellerinde yok. Bayi satış öncesinde, tasarımla ilgili bir durum olduğunu , radyo çekim gücünde herhangi bir kayıp söz konusu olmadığını söylemişti. İzmir'de neredeyse her frekansta radyo var. Otomatik tarama birçoğunu atlamasına rağmen manuel ayarladığım radyo frekansı da yayını zayıf alıyor. Cep telefonumda bile bu sorunu yaşamıyorum....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anarchist    66
Anarchist

Kesinlikle problem var. Ancak bana sanki güncellemeden sonra böyle oldu gibi geliyor. Sanki eskiden böyle değildi. Hiç radyo dinleyemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hakbay    1
hakbay

Merhaba, benim aracımda da aynı sorun var. Adana içinde birçok radyo çızırtılı. Var mı bir çözüm bulan acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatalhand    121
Fatalhand

Ben de aynı şeyi sorun olarak düşünmeye başlamıştım. Yazılım güncellemesi mi gerekli düzelmesi için?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hakbay    1
hakbay
Ben de aynı şeyi sorun olarak düşünmeye başlamıştım. Yazılım güncellemesi mi gerekli düzelmesi için?

Yazılım güncelleme de yaptım. Bir şey değişmiyor.

Radyo alıcısı veya antenle ilgili donanımsal bir sorun bence. Herhangi biri veya ikisi de çok güçlü değil.

Belki diğer ülkelerde radyo vericileri daha güçlü sinyaller gönderiyordur bu sebeple yeterli görmüşlerdir veya ülkemizde sinyallerin karışmasına neden olan bir etkenler vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatalhand    121
Fatalhand
30 dakika önce, hakbay :

Yazılım güncelleme de yaptım. Bir şey değişmiyor.

Radyo alıcısı veya antenle ilgili donanımsal bir sorun bence. Herhangi biri veya ikisi de çok güçlü değil.

Belki diğer ülkelerde radyo vericileri daha güçlü sinyaller gönderiyordur bu sebeple yeterli görmüşlerdir veya ülkemizde sinyallerin karışmasına neden olan bir etkenler vardır.

Ama ben son zamanlarda şikayet etmeye başladım. Daha öncesinde birlikte yolculuk ettiğim arkadaşlarımın bile takdir ettiği bir çekim gücü vardı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hakbay    1
hakbay
Ama ben son zamanlarda şikayet etmeye başladım. Daha öncesinde birlikte yolculuk ettiğim arkadaşlarımın bile takdir ettiği bir çekim gücü vardı.

O zaman sizin oralara jammer kurmuşlar. [emoji12]

Ben aracı yeni aldım sayılır o yüzden bu karşılaştırmayı yapamayacağım.

Yeni yazılım çıkarsa ve düzelirse o zaman anlayabileceğiz sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    491
Devrim Babacan

Bende de bu problem var diyebilirim. Zaten Konya'da topu topu 2-3 radyo var dinlenebilecek. Onlar da bazen bazı bölgelerde hışırtıya boğuluyor.

O yüzden radyo madyo dinlemiyorum. Dünya kadar mp3 var, Flac var. 16GB USB ile mutlu mesut yaşıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.