Jump to content
Tarahumara

3.Nesil Mazda 3 İ-Stop Resetlemek

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir

Windows da görev yöneticisini klavye kısayol tuşundan açmaktan bile zormuş. Allah kolaylık versin bu istop resetlemek isteyenlere. :)

Çok güzel paylaşım, emeğinize sağlık. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.554
İlhan

Ömer ellerine emeklerine sağlık, çok güzel ve çok faydalı bir paylaşım.

Konunu ilgili bölümde sabitledim ve öne çıkardım.

Teşekkürler paylaşım için keyifli forumlar diliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

Ellerine sağlık @tarahumara bu problemle karşılaşanlar bu prosedürü bilmiyorlarsa i-stop hiç devreye girmeyecek mi bu durumda ? Mecbur servise mi gidecekler ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.250
Tarahumara
1 hour ago, Burak said:

Ellerine sağlık @tarahumara bu problemle karşılaşanlar bu prosedürü bilmiyorlarsa i-stop hiç devreye girmeyecek mi bu durumda ? Mecbur servise mi gidecekler ? 

Evet aynen oyle. Bu islemi yapana kadar girmeyecek devreye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
5 dakika önce, tarahumara :

Evet aynen oyle. Bu islemi yapana kadar girmeyecek devreye.

Bir sorum daha olacak. Geçenlerde Peugeot 508 i incelerken aklımıza takıldı. i-Stop için ayrı bir akü / batarya olmalı diye düşündük ama bulamadık. Mazda 3 te gözüne çarptı mı ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.250
Tarahumara
12 minutes ago, Burak said:

Bir sorum daha olacak. Geçenlerde Peugeot 508 i incelerken aklımıza takıldı. i-Stop için ayrı bir akü / batarya olmalı diye düşündük ama bulamadık. Mazda 3 te gözüne çarptı mı ? 

stop-start sistemleri icin ayri bir aku kullanan arac gormedim ben. Tek farki ozel bir aku kullaniyor olmalari. Kullanilan aku stop-start sistemleri icin ozel tasarlanmis. Benim orjinal akumde akim sorunu vardi. Yetkili servis garanti dahilinde degistirdi akuyu.

Orjinal akunun yerine takilan aku bu:

nEEVm0.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    491
Devrim Babacan

Peki, ayrı bir akü yok da sadece özel bir akü varsa, araç i-stop sonrası çalışırken nasıl oluyor da marş anında arka lambalar zayıflıyor fakat farlar hiç etkilenmiyor? Xenon'un kendi akım düzenleyici ya da koruyucu özelliğinden midir?

Aracı aldığım ilk zamanlarda, bir akşam vakti yanımda (benim gibi teknik bilgisi pek olmayan) arkadaşımın tepkisiyle fark ettim, "Oha! Araba çalışırken farlar tınmadı bile! İkinci bir akü mü var arabada?" diye sormuştu. "17 adet akü var arabada" dedim. :D:P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.250
Tarahumara
15 minutes ago, Devrim Babacan said:

Peki, ayrı bir akü yok da sadece özel bir akü varsa, araç i-stop sonrası çalışırken nasıl oluyor da marş anında arka lambalar zayıflıyor fakat farlar hiç etkilenmiyor? Xenon'un kendi akım düzenleyici ya da koruyucu özelliğinden midir?

Aracı aldığım ilk zamanlarda, bir akşam vakti yanımda (benim gibi teknik bilgisi pek olmayan) arkadaşımın tepkisiyle fark ettim, "Oha! Araba çalışırken farlar tınmadı bile! İkinci bir akü mü var arabada?" diye sormuştu. "17 adet akü var arabada" dedim. :D:P

Benim de garibime gitmişti ilk gördüşümde bu durum. i-stop devreden çıkarkene xenonlarda hiçbir etkilenme olmuyor. Eğer sis lambalarınız yanıyorsa o anda, onların gidip geldiğini görebiliyorsunuz. Sanıyorum dediğiniz gibi koruyucu bir devre falan var ve etklienmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.