Jump to content
Arabalar

Kamuflajlı Test Otomobilleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arabalar

Otomobil markaları yeni bir modeli piyasaya sürmeden önce uzun çalışmalar yaparlar. Taslak çizimlerin oluşturulması, teknik tasarımların yapılması, prototip bir test aracının oluşturulması ....vs gibi aşamalardan sonra üretim modeli ile birebir aynı bir otomobilin gerçek koşullar altında test edilir. Bu testler yeni model otomobil üretime geçmeden yaklaşık 2-3 yıl önce başlar. Şehir ve otoban koşullarında, kış ve yaz şartlarında test otomobilleri acımasızca denenirler.

Ancak yeni kasa modelin apaçık bir şekilde test edilmesi halinde yerine geçeceği modelin satış rakamlarını etkileyebileceği ve rakip firmaların tasarımı kopyalayabileceği endişesi ile otomobil markaları çeşitli kamuflaj teknikleri ile test araçlarını meraklı gözlerden gizlerler. Bu videoda kamuflaj işleminin nasıl gerçekleştiğini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Kaynak

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...