Jump to content
EMRbrc2144

3. Nesil Mazda 3 Ön Kapı Hoparlörleri Ses Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

EMRbrc2144    83
EMRbrc2144

İyi forumlar arkadaşlar..

yaklaşık 3 haftalık süreçte ses sisteminde bir arıza olduğunu farkettim, servise 2 gün önce uğradım ve ön kapı hoparlörlerinde bas ve tiz etkilerinin aktif olduğunu ancak ses olmadığını fark ettik. Daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu? Yada konu hakkında bilgisi fikri olan var mı? yardımcı olursanız sevinirim. Herkese güzel günler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    493
Devrim Babacan

İlk defa okudum. Umarım basit bir kablo temassızlığı falandır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.787
İlhan

Daha önce yaşanılan bir başka sorun vardı..Benzer şey olabilir mi acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.580
Mehmet Özdemir

anlattığınıza göre müzik sistemi ses çıkışı veriyor, hoparlörleriniz bozuk.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
agk    37
agk

benim aracımda önce sol ön kapı daha sonra sağ ön kapı hoparlörleri patladı (bose - power sense)

her ikisi de garanti kapsamında değişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.328
Tarahumara

Benim boseler masallah bomba gibi ses veriyor fakat yuksek sesle muzik dinlemek tam iskence durumunda. Ses kesinlikle bozulmuyor fakat. Vuran baslar yuzunden kapi icerisinden gelen trim sesleri muzigi dinlenmez hale getiriyor. Uygun bir vakitte icini acip bir kurcalayacagim. Ses izolasyonu yapip, tutucu klipsleri yenileriyle degistirmeyi deneyecegim. Bir de butun vidalari bir kontrol edecegim bir gevseklik mi var diye. Yuksek sesle muzik dinlerken dizimle kapiya bastirdigimda titreme sesleri kesiliyor. Var mi boyle bir problemi olan. Ses seviyesi 45 i astiginda yapmaya basliyor bunlari. Bas ayari ortanin bir tik ilerisinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.