Jump to content
Devrim Babacan

3. Nesil Mazda 3 - 20.000 KM Bakımı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Devrim Babacan    490
Devrim Babacan

Bu dönemdeki mevcut kış kampanyasından faydalanarak 3. Nesil Mazda 3 Power aracımın 20bin bakımını yaptırmış bulunuyorum. :)
Bilanço şöyle:

• Total Quartz 5W/30 Motor Yağı, 175 TL.
  • Cartridge, Yağ Filtresi, 24.73 TL.
  • Element Hava Filtresi, 46.67 TL.
  • Soğutma Sistemi Filtresi (Cooling Unit Filter), 66.60 TL.
  • Mekanik İşçilik, 105 TL.

Toplam: 418 TL. - İskonto = 394 TL.

2016-11-04 11.09.24.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.355
İlhan
11 dakika önce, Devrim Babacan :

Bu dönemdeki mevcut kış kampanyasından faydalanarak 3. nesil Mazda3 Power aracımın 20bin bakımını yaptırmış bulunuyorum. :)
Bilanço şöyle:

• Total Quartz 5W/30 Motor Yağı, 175 TL.
  • Cartridge, Yağ Filtresi, 24.73 TL.
  • Element Hava Filtresi, 46.67 TL.
  • Soğutma Sistemi Filtresi (Cooling Unit Filter), 66.60 TL.
  • Mekanik İşçilik, 105 TL.

Toplam: 418 TL. - İskonto = 394 TL.

Devrim abi kampanya gereği senin araca %20 iskonto var. Yağı düşüyorum iskontodan, bildiğim kadarı ile yağa iskonto yok..

Geriye kalan işlemler 205,93 Kdv hariç

İskontosu: 41,86

İskonto sonrası Tutar: 164,07.-Lira

Kdv: 29,53

Yağ: 175

Toplam Fatura: 368,60.- Lira yapar... Ama sende 394 lira arada 25 lira fark var.. 

Meslek muhasebe olunca hemen ince hesaba girdim ister istemeden. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ömer626    425
Ömer626

25 lira da bahşiş yazdıysa demek kendine :) Hergün 25 tl alsa ayda 750 tl :) Oh misss :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.654
Burak

@İlhan yağa da iskonto oluyor. Bir arkadaş için litre fiyatı sormuştum iskonto ile 37-38 gibi bir rakama geliyor denmişti. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.355
İlhan
Şimdi, Burak :

@İlhan yağa da iskonto oluyor. Bir arkadaş için litre fiyatı sormuştum iskonto ile 37-38 gibi bir rakama geliyor denmişti. 

Hayır eğer yağa da iskonto varsa ödemesi gereken tutar 334 Lira tutuyor. Bu sefer fark oluyor 60.-Lira...

Bende burada mı duydum, Subaruda'mı duydum...Sanki yağa iskonto yapılmıyor diye aklımda kalmış benim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.093
M.E.G

Yağın kralını dışarıda 125-130 a alıyorsun. Yağı kendim alıp götüreyim mobil1 esp veya castrol edge 5-30,0-40 diğerlerini onlar yapsın en iyisi :D 5,5 litre miydi bizim araçlar? (2. Nesil benzinli)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    490
Devrim Babacan

Vallahi bilemedim şimdi. Hatırladığım kadarıyla 80~84 TL. indi fiyat. Faturayı eklerim buraya olmazsa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• alper34
      Yazan: alper34
      Merhabalar, aracım 1.5 benzinli Mazda 3 2014 model. 60.000 km. olmasına az kaldı, servisi aradığımda net bir fiyat söylemediler. 800 civarı diyorlar. İridyum buji değişikliği olması gerekirmiş. Açıkçası İstanbul'daki servislerden pek memnun değilim. Aracın garantisi de bitecek birkaç ay sonra. Ne önerirsiniz? Anadolu Yakası'nda yetkili ya da sanayide servis önerisi var mıdır?
      Daha önce lastik değişimi de yapmadım. Fiyat/performans olarak hangi lastikleri önerirsiniz?
    • Guest architect
      Yazan: Guest architect
      Bostancı Bosch car servis 50000 bakımına 190 ytl fiyt verdi buji hariç.Yağ,yağfiltresi,benzin filtresi,hava filtresi,polen filtresi değişiyor.Motor cihaza giriyor.Frenler açılıp remizleniyor.Yürüyen aksam kontrol ediliyor.Sular tamamlanıyor. Mazda yetkili servisleri 320 tl fiyat verdi.
      Yaptırısam bilgi vereceğim
    • xendaba
      Yazan: xendaba
      Sonunda bugün 10.000km bakımına 14.900km olarak gittim

Araçta sıkıntı yok dediler yağ vs değişimi yapmışlar diğer servislerde klima kullanmasan bile
      Hava filtresi
      Polen filtresi vs vs 10 kalem iteler 200₺ civarı gereksiz fiyat çıkardı

Burda bunları eklememişler ve gerekli Olanları yapmışlar ve 338₺ gayet makul geldi güzelde bir iç dış yıkamışlar şaşırdım

Özellikle bunu SK yapıyor olmadı şaşırttı açıkça beklemiyordum , ses vs varmı diye test sürüşü yapmışlar ses geliyormu diye sorduğum usta taktırdığı. Board Taşıyıcı dışında ses yok diye kontrol etmiş

Geçer puan Aldı bende. ...

SK ya niye gittiğime gelince eşkişehir yolundaki opan a gittim ilk önce ama oradakiler daha arabayı bilmiyor, abi bu dizel demi
      Yok bakan arkadaş yok bakalım parçası bizde varmı sen 3-5 gün sonra ara - anladımki arabayı bilmiyor ittire kaktıra bakacaklar Allahtan arkadaş yok çıkıp SK'ya gittim

Eksik kesilen faturayı söyledim dedim eksik kesmiştiniz , hemen farkın faturasını keselim dediler ulan dedim bunlara bişey olmuş

Bu atar yapan skandal çalışanlar nazik vs demekki birşeyler olmuş,

Neyse bakım yapıldı herşey ok, CX3 için sıraya yazın dedim sıra alıyorlarmış şimdiden, çıkış kalabalıktı yazmadan çıktım ama arayıp isimde yazdıracam bakalım,

Dedim bak önceki gibi facia yaşamayalım yok falan filan hade bakalım dedim,

Şimdilik bakım memnuniyetim iyi fiyatı soranlar Görsün diye faturayı koyuyorum, umarım açıklayıcı olmuştur

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.