Jump to content
Devrim Babacan

3. Nesil Mazda3 - Motor Temizlik Ürünü

Tavsiye Edilen Mesajlar

Devrim Babacan

Akşam üstü, aracı aldığımdan beridir dokunmadığım motoru, çok önceleri edinmiş olduğum bir ürünle temizlemek istedim. Gerçi serviste fırçayla falan biraz tozunu alıyor olmalılar, zira motoru daha kötü bekliyordum.

Neyse. Ürün, Carpex'in bir temizleme spreyi. Başarılı. Sinek ilacı gibi kokuyor. Önce gereksiz 3-5 bez alıp, nemlendirip tüm motor bölümünün kaba tozunu aldım. Motor kaputunun alt kısmı da dahil! Genel olarak her yeri temizleyince spreyi kullandım. Tüm fotoğraflar aşağıdaki gibidir. Motorun ikinci fotoğrafı, kameranın oto-kontrast ayarından ötürü benim gördüğümden daha açık çıkmış. Plastik aksamların siyah görünümü iyiydi. Bu kareye Photoshop'la falan dokunmak istemedim.

Görüşmek üzere...

20161108_012516.jpg

20161107_165159.jpg

20161107_173406.jpg

20161107_173526.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mazda41

Ben bir kere Tekzenden almistim motoru mahvetmisti beyaz beyaz lekeler birakmisti ondan sonra tovbe ettim

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan

Genellikle ya Turtle Wax ya da Carpex'in ürünlerini kullanıyorum. Gerçi bu özel bir tercih değil. Koçtaş'ta bunları bulduğum için alıyorum. İnternetten satın almakla da uğraşmadım.

Daha önce de bu markalardan birinin motor temizleme spreyini kullandım önceki aracım için. Her seferinde belli bir bölgeye uygulayıp test etmişimdir. Çünkü ne ile karşılaşacağımız belli değil. Ya marka kötü çıkabilir ya da saklama koşullarının kötülüğünden ötürü elimizdeki ürün bozulmuş olabilir.

Bu ürünü tavsiye ederim.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fatalhand

Serviste wd40 sıkıp bir bezle siliyorlar. Bence oldukça etkili oluyor. Silinmezse tozlar daha fazla yapışıyormuş.

motur.JPG

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan

Elimde iki kutu WD40 var. :) Gelecek sefer deneyeceğim.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...