Jump to content
Efebey

Trafikte Hız Limitleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

2016 Trafik Hız Limitleri

Karayolunu kullanan tüm motorlu taşıtların gidebileceği azami ve asgari hız limitleri, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda belirlenmiştir. Trafik kuralları konusunda en önemli konuların başında gelen hız limitleri, her sürücünün mutlaka bilmesi gereken konulardan biridir. Radar cezalarının çok fazla konuşulan konulardan biri olması, bu konunun ayrıca önemini ortaya koyuyor.

19 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle; illerde bulunan Ulaşım Koordinasyon Merkezleri (UKOME) veya İl Trafik Komisyonlarına, şehir içi hız sınırlarını 32 km/h’a kadar arttırabilme yetkisi tanınmıştır. Böylelikle bu komisyonlar, belirlenen yerlerde şehir içi hız limitlerini 82 km/s’a kadar arttırabilmektedir. Hız limitlerinin arttırıldığı yada azaltıldığı yerlerde, yolun girişinde işaret levhaları bulunmaktadır. Aksi belirtilmedikçe hız sınırları, aşağıdaki tablodaki rakamlardır.

Şöyle biraz daha geniş kapsamlı bir görsel var.

hiz-limitleri-2016.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan

Otomobil Tem'de 120 den 130a çıkmamışmıydı :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...