Jump to content
volkanyildiz

1. Nesil Mazda 6 Arkadan Gelen Gıcırtı

Tavsiye Edilen Mesajlar

volkanyildiz    0
volkanyildiz

Merhaba arkadaslar bende 2005 model mazda 6 var ve yavas giderken sallanmalarda karyola gicirtisi gibi sesler geliyor ve cok sinir bozmaya basladi ne yapmali

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.301
Mutlu Tekir

Viraj denge çubuğu lastiklerinden kaynaklı. Yağlama ile geçici süreli geçiyor. En garantisi değiştirmek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
volkanyildiz    0
volkanyildiz

Tesekkurler degistirmesi ne kadar bir maliyet olabilirki yaglamayi kendim yapabilirmiyim

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.301
Mutlu Tekir

Kendiniz yapabilir misiniz bilmiyorum. Aracı krikoyla kaldırıp altına yatmak gerekebilir.

Değiştirilmesinin de çok masraf tutacağını sanmam, Lastikler en fazla 15-20 tl diye hatırlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.728
Zealot

sizin aracınızdan gelen ses muhtemelen bir çok mazda 3 ve 6 lar da olan koltuk gıcırtısı dır.. 

hatta benim aracımda da vardı.. Mutlu beyin dediği gibi koltuğu en üste kaldırıp yağladım.. geçti.. 

kendi aracımın arka viraj demir lastiklerini bizzat kontrol edip değiştirdiğim için gayet iyi biliyorum.

viraj demir lastiklerinden gıcırtı gelmez. gelse de içeriye gelmez. yani gıcırdayacak bir şekli yok ki, 

bu lastikler eskiyince zamanla bollaşıyor. içerisinden geçen viraj demirinin şeklinden eliptik olarak büyüyor. bu da demirin hareket etmesine izin vererek lak lak ses yapıyor.  yani eğer gıcırtı yapacaksa.. yeni iken yapar.. 

mazda 6 lar için, arka lastikler 30 ar tl   olması lazım.  aracı lift e kaldırırsanız arka lastikleri sökmek kolay..

ön viraj demir lastiklerini değiştirmek için travers in sökülmesi gerekiyor.  işçiliği inanılmaz zor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.