Jump to content
johnmcklane

Mazda ve Subaru Arasında Kaldım

Tavsiye Edilen Mesajlar

Av.Oguzhan
2 saat önce, İlhan :

Subaru'nun Türkiye genelinde 13 şehirde, toplamda 19 adet servis ağı var.  Bunun 6 tanesi İstanbul'da.

Hangi şehirlerde Subaru servisi var dersek;

Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Konya, Ordu, Uşak

Mazda'nın Türkiye genlinde 16 şehirde, toplamda 25 adet servis ağı var.  Bunun 8 tanesi İstanbul'da. Ankara'da 3-4 ay öncesine kadar 3 tane servis vardı. Biri kapanda geriye kaldı 2 yetkili servis. Trabzon'da 2 servis var. Diğer şehirlerde birer adet yetkili servis ağı var.

Hangi şehirlerde Mazda servisi var dersek;

Konya, Antalya, Mersin, Ankara, Adana, Eskişehir, Muğla, Kocaeli, Bursa, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Tekirdağ, Diyarbakır, Trabzon, Erzurum

Mazda ufak bir farkla önde olmasına rağmen, ben servis ağı daha yaygın diyemiyorum....

Abi Trabzonda da 1 tane servis var. Adnan ve adn aynı yer ama mazda nedense bunu güncellemiyor :)

1 saat önce, johnmcklane :

Parça temin etmek servisin görevi nerden bulursa bulsun ben kaskomdan yedek aracımı alır binerim diyelim konuyu değiştirmeyelim. Mazda6 için yorum yaparsanız sevinirim. Artıları eksikleri nelerdir.

Allah göstermesin Kaza yaptığınız zaman onun görevi felan olmuyor o iş. 1 hafta araç alırsınız sonra 2 ay sarılara binersiniz :) yandım Allah gezersiniz. Onun için parça stok servis bunları da göz önüne alın derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
4 dakika önce, av.oguzhan :

Abi Trabzonda da 1 tane servis var. Adnan ve adn aynı yer ama mazda nedense bunu güncellemiyor :)

Nedenini sorarız, olmadı güncellemelerine yardımcı oluruz Oğuzhan'cım. 

4 dakika önce, av.oguzhan :

Allah göstermesin Kaza yaptığınız zaman onun görevi felan olmuyor o iş. 1 hafta araç alırsınız sonra 2 ay sarılara binersiniz :) yandım Allah gezersiniz. Onun için parça stok servis bunları da göz önüne alın derim

+1

Mehmet bey konuyu değiştirmeyelim diye bozuk çaldığı için bunları dile getirmemiştim. :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
johnmcklane
Bir saat önce, av.oguzhan :

Yani diyorsunuzki mazda servisleri o kadar kötüdürki diyarbakirdaki servisten ankaraya parca en az 2 ayda gelir.Dogrumu anladim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay

bahsi geçen XT bu değildir ama bu da candır :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999

" Mazda 6 hakkında bilmek istedikleriniz ne kadar yakar  + ları - leri " şeklinde bir bölüm var.

Hem de Mazda forumunda !!!

Yahu bu  d segment, sıfırı 154.000 tl, vergisi 3-4000 tl olan bir araç 

Hala merak edilenler arasında " ne kadar yakar " var.

@johnmcklane bence gayet yerinde bir seçim yapmışsınız

Mazda da, Subaru da harika araçlar ve harika özelliklere sahipler?

Yapmanız gereken hangisinin "görüntüsü "sizi cezbediyor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Av.Oguzhan
1 saat önce, johnmcklane :

Yani diyorsunuzki mazda servisleri o kadar kötüdürki diyarbakirdaki servisten ankaraya parca en az 2 ayda gelir.Dogrumu anladim..

Kesinlikle yanlış anladınız. Ben bu hususa dikkat etmeniz gerektiğini vurguladım yalnızca. Yani araç alırken mazda mı subaru mu daha iyi servis hizmeti veriyor bunu araştırmanızda ya da forumda bilgi sahibi olan arkadaşlara danışmanızın faydalı olacağını düşünüyorum. 

1 saat önce, İlhan :

+1

Mehmet bey konuyu değiştirmeyelim diye bozuk çaldığı için bunları dile getirmemiştim. :fiuw:

Farkındayım abi ama değinmeden edemedim çünkü araç ne kadar iyi olursa olsun servis hizmeti alamadık tan sonra çöp :) diye düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
johnmcklane
13 dakika önce, av.oguzhan :

Kesinlikle yanlış anladınız. Ben bu hususa dikkat etmeniz gerektiğini vurguladım yalnızca. Yani araç alırken mazda mı subaru mu daha iyi servis hizmeti veriyor bunu araştırmanızda ya da forumda bilgi sahibi olan arkadaşlara danışmanızın faydalı olacağını düşünüyorum. 

Farkındayım abi ama değinmeden edemedim çünkü araç ne kadar iyi olursa olsun servis hizmeti alamadık tan sonra çöp :) diye düşünüyorum

Servis konusu Ankara dışınadaki diğer illerde bulunan servislerin bana bir fayda sağlamayacağı üzerine savunduğum bir konu idi. Türkiye içindeki servislerin birbirine parça göndermesi 1 haftayı bulmaz diye düşünüyorum. Türkiyede olmayan parçalar ise yine servisin sorumluluğunda. Üretimi ve satışı yapılan tüm araçların yedek parça, tamir, bakım gibi hizmetleri yetkili servisler tarafından zaten verilmek zorunda. Burda önemli olan serviste çalışan personelin eğitimli olup olmadığı sadece. Ayrıca x bir servisin müşterisine bu arabanın parçası elimde yok git nerden bulursan bul diyeceğini düşünmüyorum. Diyecek olan servisinde  biletini anında keserler. 

Bir saat önce, İlhan :

+1

İlhan bey niyetim bozuk çalmak değil. Mazda hakkında söylediğim ( ford altyapısı olduğu söylenmesi-konforlu bir araç hissi vermesi-kışın karlı zeminlerde çivili lastik gereksinimi olup olmadığı vb) diğer söylemlerimin üzerinde yorum yapmayıp sadece yorumum içinde geçen yaygın servis ağı cümlesini cımbızla çekip bunun üzerine yorum yapmanız hoşuma gitmedi o kadar. Sizlerden beklediğim bu tarz fanatik yaklaşımlardan ziyade konuya objektif bakarak " Size göre neden mazda? " sorusunu cevaplamanızdı. 

Geçmişteki konuları görüntülemek okumak çok faydalı değil. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Teknoloji gelişmiştir. Geçmişteki eksiler şimdi artıya dönmüştür veyahut da artı görülenlerin eksiği çıkmıştır vs vs 

Bu foruma İçimde deki mazda isteğini bir nebze olsun arttırabilirim diye üye olmuştum. Değerli mazda kullanıcılarından subaru mazda kıyaslamasından daha çok kendilerinin neden mazda sürdüğü hakkındaki beğenilerini almak istemiştim. Fakat konu bir şekilde buralara kadar geldi ve malesef içimdeki mazda isteğinide yok ettiniz teşekkür ederim. 

Kararımı vermiş bulunuyorum. Konu kilitlenebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
3 saat önce, İlhan :

Subaru'nun Türkiye genelinde 13 şehirde, toplamda 19 adet servis ağı var.  Bunun 6 tanesi İstanbul'da.

Hangi şehirlerde Subaru servisi var dersek;

Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Konya, Ordu, Uşak

Mazda'nın Türkiye genlinde 16 şehirde, toplamda 25 adet servis ağı var.  Bunun 8 tanesi İstanbul'da. Ankara'da 3-4 ay öncesine kadar 3 tane servis vardı. Biri kapanda geriye kaldı 2 yetkili servis. Trabzon'da 2 servis var. Diğer şehirlerde birer adet yetkili servis ağı var.

Hangi şehirlerde Mazda servisi var dersek;

Konya, Antalya, Mersin, Ankara, Adana, Eskişehir, Muğla, Kocaeli, Bursa, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Tekirdağ, Diyarbakır, Trabzon, Erzurum

Mazda ufak bir farkla önde olmasına rağmen, ben servis ağı daha yaygın diyemiyorum....

3 saat önce, İlhan :

Yaşadığınız şehri baz alırsak da durum aynı ki...

Subaru

1 - Bayraktar Çankaya/Ankara

Mazda

1 - SK Çankaya/Ankara

2 - Herter Macunköy/Ankara

Allah göstermesin bir kaza sonrası yada bir teknik arıza sonucu servise gittiğinizde. Gitmiş olduğunuz serviste, aracınıza ait ellerinde olmayan parçayı. O bana "faydası yok" dediğiniz servisten temin edebiliyorsunuz !

2 saat önce, İlhan :

Konuyu değiştirdiğim yok.. Konunun gidişatına göre yanıt yazmıştım. 

Mazda 6 hakkında şu konuya bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu yazdıklarımın neresinde bir fanatiklik var ?

Daha hiç bir öneride bile bulunmadım size. Daha doğrusu öneride bulunup, nedenine, özelliklerine vs. gelmeme müsade etmediniz.

Kendim sıkı bir Subaru hayranı ve SubaruClubTR üyesiyim, orayı da sıkı takip edip yazıyorum ! Bizim kardeş forumumuzdur..

Uzun zamandır kendime Forester / XV bakıyorum. Fakat bir süreliğine erteledim bu planımı...

Satın alma sonrasında çok ciddi sıkıntıları gözlemledim..Hatta bizzat şahit olup, Subaru sahibi ve mağduru, çok yakın  bir arkadaşıma bizzat ben yardımcı oldum. Aynı keza almaya niyetlendiğim bir Subaru'nun servis faturasına şahit oldum..

Markayı kötülüyormuş gibi olmamak için dile bile getirmedim bunları...

Benim ne demek istediğimi anlamadığınız gibi haksız şekilde ön yargıyla yaklaşıyorsunuz..

Sizinle  Mazda 6 konusu paylaşıyorum. Önce bir göz gezdirin, sonra sormak istediğiniz sorular var ise o konunun üzerinden devam edelim diye. Ama onu bile yanlış anlıyorsunuz.

Forumlarda işleyiş bu şekilde ama..Bir bilgi alışverişi için yeri geliyor safyalarca mesaj yazılabiliyor. Bir konu açılır, akabinde soru yanıt şeklinde devamı gelir. Sizde gelemiyor çünkü siz izin vermiyorsunuz ! 

Benim için satın alma sonrası hizmetler önemli değil diyorsanız. Sanırım öyle diyorsunuz vermiş olduğunuz yanıtlardan anlaşıldığı kadarıyla..

Gözünüz kapalı gidin  Forester alın derim. Aracın iç hacim büyük, bagaj büyük, sürekli AWD sistemi, güvenli, konforlu, tam boy sunroof vs. Karda kışta dağda, bayırda, asfaltta her koşulda kullanabilirsiniz...

Fanatiklik konusuna tekrar gelirsek. Yazdıklarımda fanatiklik bir durum söz konusu değil ama.. Hadi öyle diyelim. Ben yada bir başkası için "Fanatiklik" durumu çok doğal ve normal değil mi ? Burası Mazda kullanıcılarının fan klübü !! Haliyle fanatikliğin olması da çok doğal ve normal. Elbetteki doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceksin ama...Duygusal olarak markaya fanatik bağlı kişiye de saygı duyuyorum. Bu bir tercih ve yapı meselesidir..

@ercayy eski bir Mazda kullanıcısı olup, şu an kendisi Subaru sahibi. Yanılıyorsam söyle @ercayy benim gözlemlediğim kadarı ile Subaru kullanıcıları daha bir fanatikler. Orada da yazıyorum, kendisi bilir fanatiklik konusuna çok değinmişimdir. Burada olduğu gibi orada da çok normal ve doğal karşılıyorum bu durumu...

Ne diyelim sizin için hayırlısı olsun...

Kardeş forumumuzu incelemek yada üye olmak isterseniz.

www.subaruclubtr.com

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
johnmcklane

www.subaruclubtr.com sizin kardeş forumunuz olamaz diye düşünüyorum. O forumuda inceledim. Orda hiç kimse diğer subaru kullanıcılarını sizin forumunuzdaki gibi ezmeye, aşağılamaya, paçoz yada apaçi gibi lakablarla adlandırmaya çalışmıyor. Aşağıda bulunan paylaşım linkine dün akşam denk geldim. Sizden yönetici olarak tepki koymanızı beklerken ahh birde ne göreyim yalancı dolandırıcı ezik vs gibi yakışıksız kelimeler kullanarak olaya katkıda bulunmuşsunuz. Bu paylaşımda amaç insanları uyarmakmı yoksa yerden yere vurmakmı anlayamadım. Yaş kriterlerinize göz önüne aldığımda bunu yapmanızı sadece fanatikliğinize ve olaylara objektif bakamadığınıza yoruyorum. Sonuç olarak olaylarfa bu tarzda yaklaşan birinden zaten benim öğrenecek yada öğrenmek isteyecek bir şeyim olamaz. Teşekkürler.

Bahsettiğim konu başlığı buyrun okuyun 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Av.Oguzhan

Yönetici olarak İlhan abinin yapması gereken şey nedir ben onu anlamadım ? Bahsettiğiniz konuda da kimseyi aşağılama ve küçük düşürme gibi içerikler bulunmamaktadır. Bknz   https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Apaçiler Yalnızca tartışma çıkartmak istediğiniz için bu tarz şeyler yazdığınızı düşünüyorum forum üyesi olarak. Ayrıca herkesin hür olarak ilan başlıklarını gördüklerinde onlarda uyandırdığı izlenimi yazmasında ne sakınca var. 

Kişiye yönelmiş olan bi küçük düşürücü ifşa edici bir durum yok. Bu tarz ilan başlıkları yazan arkadaşların bizlerde uyandırdıkları duygulara tercüman olmuş. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay

Ohooo burda atış serbest olmuş :) İlhan Abi bizim forumda da paylaşımlar yapar ekseriyetle bilgi içerikli makaleler alıp kaynak da vererek foruma ekler, zaten Subaru formunu inceledim dediğiniz için rastlamışsinizdir. Fanatiklik konusuna gelecek olursak bu konuda da marka fanatikligi olmadığını lakin servis imkanları dolayısıyla Subaru almaktan çekindiğini ve Mazda nin bu konuda indirimlerle daha tercih edilebilir olduğundan mütevellit kendisinin de bu markaya yöneldiğini deklare etmiştir. İçinde bir Subaru sevdası taşıyor esasında :) burada neler paylaşılıyor bilmiyorum ben bizim forumda paylaştıklarından yola çıkarak yorumda bulunuyorum, buraya nadir girerim, Subaru gorunce yazayım dedim ateş hattına düştük :) yukarıda verilen linkde ne oldu ne bitti bilmiyorum, iyi olan kazansın :)

Öte yandan bizim daha fanatik olduğumuza yönelik iddianı çok destekleyemeyecegim İlhan Abi bence her iki tarafta da fanatiklik söz konusu, bununla ilgili bir istatistik yapılmadı. Ben japondan yana tercih hakkımi kullanırım. Mazda da Subaru da sorunsuz safkan japon araçlar. Memnun kalanlarin tekrar tercih etmesi kadar doğal bir durum yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY

Subaru için gidin kendi ilgili forumlarindan ve kullanici yorumlarindan bilgi alin. Mazda için buradan kullanan arkadaşlar seve seve yardimci olurlar. Yeni konu açip insanlarin her türlü bilgiyi sana sunmalarini beklemende yanliş. Okuyun güzelce konulari, yetersiz gelen kisimlari konu açip sorun. Böyle kendini beyenmiş tavirlarinizla bir yere varamazsiniz, kimsenin umrunda değil hangi markayi alacağiniz.

Eski konular eskide kalmaz, subaruda mazdada uçan otomobil yapmadi teknoloji aynen devam ediyor... Zahmet edip diğer konulari incele kimsenin boş yere vaktini çalma. 

Sanki uzaya çikacaksin eski konuymuş !!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar
1 saat önce, AreY :

Sanki uzaya çikacaksin eski konuymuş !!!

Keşke çıksa. @revivo73 Ömer bey için bir iki kare isterdik kendisinden :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MazdAşK81

Şu foruma soru sorupta cavep alamayan yok gibidir mazda alan adamda bu foruma bakıp almaz kardeş ben bu forumu arabamı aldıktan sonra keşfettim mesela araba işi zevk meselesi bana rahat gelen koltuk sana batabilir zaten mazda 6 gibi bir araca binip beğenmemek ....beğenmek görecelidir.Ben arabamı gördüm aha dedim alacağım araba bu ve 1 lira bile pazarlık yapmadan aldım.Alacağın arabayı bu forum belirleyemez egonuz malesef tavan yapmış sizin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Batuhan79

Valla bir forum üzerinde konu açıp araç alım kararı vermek çok doğru bir yöntem değil.

Heleki söz konusu kaliteli markalara ait araçlar ise. Bu markaların çok yüksek bir oranda kötü aracı olmaz, araç alım kararları kişisel kriterlere göre verilir.

Ben alacağım modele 2 yıl kaba araştırma takip, araç alma kararı verdikten sonra da 4 ay detaylı araştırıp karar verdim.

Bir konu açıp bu bilgiye ulaşmak kolay olsaydı bende bu yöntemi tercih ederdim :)
İnsanlar kendi kriterleri açısından görüş belirtecektir. Kendi kriterlerinizin ne olduğunu neyin sizi mutlu edip etmeyeceğini işte ancak araştırarak öğrenebilirsiniz.
Siz belliki konu geçmişlerine hiç bakmamışsınız, baksanız 1-2 ay parça bekleyen insanları ve mağduriyetlerini görürdünüz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
6 saat önce, johnmcklane :

www.subaruclubtr.com sizin kardeş forumunuz olamaz diye düşünüyorum. O forumuda inceledim. Orda hiç kimse diğer subaru kullanıcılarını sizin forumunuzdaki gibi ezmeye, aşağılamaya, paçoz yada apaçi gibi lakablarla adlandırmaya çalışmıyor. Aşağıda bulunan paylaşım linkine dün akşam denk geldim. Sizden yönetici olarak tepki koymanızı beklerken ahh birde ne göreyim yalancı dolandırıcı ezik vs gibi yakışıksız kelimeler kullanarak olaya katkıda bulunmuşsunuz. Bu paylaşımda amaç insanları uyarmakmı yoksa yerden yere vurmakmı anlayamadım. Yaş kriterlerinize göz önüne aldığımda bunu yapmanızı sadece fanatikliğinize ve olaylara objektif bakamadığınıza yoruyorum. Sonuç olarak olaylarfa bu tarzda yaklaşan birinden zaten benim öğrenecek yada öğrenmek isteyecek bir şeyim olamaz. Teşekkürler.

Bahsettiğim konu başlığı buyrun okuyun 

Apaçi deyimi birçok başka forumda da kullanılıyor biz biraz değindik kıyamet koptu. Sciroccom.com 'a da üyeyim orada biraz aksesuar takılmış ilk sahibinden kazasız Scirocco için anında apaçi arabası damgası yapıştırıldı şaştım kaldım. Opelim . net 'e de üyeyim orda da aynı şekilde. Bana RX-8'i satan kişi, yollarda apaçilerle karşılaştığı ve strese girdiği için de satıyordu! Kendi kendime "fazla abartıyor" dedim fakat aldıktan sonra yollarda öyle şeyler yaşadım ki içine girdiği suyun ısındığını fark etmeyen kurbağa gibi ben de aynı pozisyonda olduğumu fark ettim. hal böyleyken RX-8 ilanlarında öyle başlıklar görünce daha cok dikkatimi cekti ben de konu başlığı yaptım. RX-8 'in kaza durumunu, kullanım bakım şeklini anlatmayıp film fragmanı, best-seller roman gibi başlık atan o kişilere apaçi değil de ne dememizi bekliyordun?

Fanatiklik konusu geçmiş bir de...Ona yeni bir boyut katayım ben de, hah hah :)

VPlmJr.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR
‎29‎.‎11‎.‎2016 at 18:12, arabalar :

Keşke çıksa. @revivo73 Ömer bey için bir iki kare isterdik kendisinden :)

İyi güldüm :)

Bu soru sorup azarlama olayı nedir anlamış değilim. Mesajları baştan okurken yok fanatiklik yok aşağılama mesajına gelince acaba sayfa mı atladım diye başa dönüp kontrol ettim. Ufak bir bilgi de ben vereyim; Konular eski, çünkü araçlar da 2016 model değil yani eski. Eski konuyu okumanın faydası çok fazla sayfa okuyup okuma alışkanlığınızın gelişmesi ve konu açıldığı günden son mesaja kadar yaşanan deneyimleri öğrenmenizdir. 1 ay önce açılan 2009 mazda 6 konusunun size yardımcı olması içerik açısından daha kısıtlı olacağından pek mümkün değildir. @johnmcklane

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...