Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Direksiyonu Çevirince Gelen Sürekli "cıızzzzzzz" Sesi

gulyunus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

iyi günler, 5 günlük mazda kullanıcısıyım. Araca bayıldım.. Bindiğim hiçbir arabaya benzemiyor. Bence bu arabada tek sorun yakıt..

Size sorum şu olucak; direksiyonu sağa sola çevirdiğimde  sağ önde bulunan direksiyon yağının katıldığı yerden "cızzz vızzz" diye se geliyor. direksiyonu bırakınca ses gelmiyor ama dokunduğun anda vızıltı başlıyor. Eski sahibine sordum hemen, normal dedi. Bana pek normal gelmedi..

Çünkü ses baya duyuluyor ve sürekli yapıyor. yağı azdır diye hidrolik direksiyon yağı alıp ekledim ama yinede değişmedi..

Aracım 2010 mazda 3 touring benzinl 40.000 km de..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yüreğime su serptiniz...

yoksa internetten direksiyon pompası fiyatları bakmaya başlamıştım :) 

ucuzda bişey değilmiş zaten..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Disaridan duyuyorsunuz degil mi camlar kapaliyken duymak zor 

Ayni ses renault symbol yeni kasalarda da var direksiyon cevirdikce ince bir ses cikiyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@gulyunus , Sesin geldiği yerden eminmisiniz? Eğer eminseniz sıkıntı yok. Bir de şunu denemenizi tavsiye ederim. Fazla zamanınızı almaz. Motor çalışırken elenizi sağ ve sol farın üserine koyun. Aynı zamanda bir de sağ ve sol çumurluğun. Eğer bir vibrasyon hissediyorsanız. Yada ses bu bölgelerden daha belirgin geliyorsa. Far motoru arıza yapmış olabilir. Bir de far ayar düğmesini yukarı ve aşağı hareket ettirin ( gece veya karanlık ortamda) eğer hareket itmiyorsa. Sesin kaynağı bu olabilir. 2 hafta önce başımdan geçti . Denemek de yarar var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de kıllanmıştım bu sesten, özellikle apartmanın kapalı otoparkının tabanı fayans kaplı olunca yansımalardan dolayı çok daha net duyuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.12.2016 at 23:32, gulyunus :

iyi günler, 5 günlük mazda kullanıcısıyım. Araca bayıldım.. Bindiğim hiçbir arabaya benzemiyor. Bence bu arabada tek sorun yakıt..

Size sorum şu olucak; direksiyonu sağa sola çevirdiğimde  sağ önde bulunan direksiyon yağının katıldığı yerden "cızzz vızzz" diye se geliyor. direksiyonu bırakınca ses gelmiyor ama dokunduğun anda vızıltı başlıyor. Eski sahibine sordum hemen, normal dedi. Bana pek normal gelmedi..

Çünkü ses baya duyuluyor ve sürekli yapıyor. yağı azdır diye hidrolik direksiyon yağı alıp ekledim ama yinede değişmedi..

Aracım 2010 mazda 3 touring benzinl 40.000 km de..

aracınızda LPG varmı? varsa lpg ile kullanırken bilgi ekranındaki anlık yakıt göstergesine inanmayınız, çünkü işlemci yakıtı benzine göre işliyor ve verileri ona göre yansıtıyor, aslında kesinlikle lpg daha az yakıyor, ben defalarca ölçtüm neredeyse yarıya yakın fazla gösteriyor. Eğerki benzin ile kullanıyorsanız, lpg ye geçmenizi öneririm, hele soğukta daha çok benzin yakıyor, ayrıca bu araç yaklaşık 1400 kg. Benzinde kullanırken ayağınızı bir pamuğa basar gibi kullanın, araca alışınca daha az tüketim yapacağınıza inanıyorum. Hayırlı olsun aracınız, güle güle kullanın. İlerde memnun olacaksınız. O seside dikkate almayın, havalar ısınınca ses olmuyor, önemsiz bir durum, benim aracımdada havalar soğuyuca o cızırtılı ses gelmeye başlada, arkadaşların dediğine göre önde bulunan direksiyonun altında şimdi yerini unuttum bir fan olayı imiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...