Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Anahtar Pil Değişimi

61kdeniz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba geçenlerde arabamda Anahtar pili seviyesinin düşük olduğu uyarısını verdi. Daha önceden pil değişimi yapan arkadaşlar var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 minutes ago, 61kdeniz said:

Arkadaşlar Merhaba geçenlerde arabamda Anahtar pili seviyesinin düşük olduğu uyarısını verdi. Daha önceden pil değişimi yapan arkadaşlar var mı? 

CR2025 pil alıp değişebilirsin. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
21 saat önce, Anarchist :

deliricem 8. kez değiştiriyorum. sakın dandik bir marka almayın maksimum 1 hafta gidiyor.

1 Hafta çok kısa. Anahtar da bir sorun olabilir. Yedek anahtar ile değiştirin. Birde yedeği deneyin bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pillerin sahte olanlarından almış olmayasınız? Tanesi 1-2TL ise garanti sahtedir cunku orjinal bir pil o fiyattan satılamaz. Marka da önemli en son hatırladığım Maxell marka iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen nisanda aldığımız aracımızın 2 anahtarınında da pilleri düşüktü, yetkili servise durumu anlattık, 2 anahtarında ücretsiz pillerini değiştirdik. Fakat yine de 10 bin kmde olan, henüz senesini doldurmamış bir aracın 2 anahtarinin da pilinin bitmesi çok ilginç.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 7-8 aydır kullanıyorum. En ufak bir azalma belirtisi yok pilin ve en az 300-400 m den çekiyor rahat. Şimdiye kadar kumanda üzerindeki tuşlara 3-5 kere anca basmışımdır. Sadece kapı üzerindeki tuşu kullanıyorum. Hangi donanım seviyesinden başlıyor bu kapı üzerindeki tuş. Bu yüzden sebep belki de hiç azalmıyor pil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

benimde iki anahtarın pili sinyal veriyor iki anahtarla geziyorum heran bitecek diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

04.02.2017 at 01:09, Anarchist :

deliricem 8. kez değiştiriyorum. sakın dandik bir marka almayın maksimum 1 hafta gidiyor.

CFL marka pillerden uzak durun. piyasanın en kalitesiz mamulleri bunlar. geçen zor durumda kalıp, aldım bir tane. sizin başınıza gelen gibi 1 hafta bile dayanamadı. bir önceki toshiba idi 2 yıl civarı kullandım. şimdi GP aldım, 2 haftadır sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

[mention=2020]Fotifoti[/mention]bana sanırım 2 sene önce vermişti bir pil, değiştirmiştim, hala ilk günkü gibi maşallah :nazar: yanlış hatırlamıyorsam o da GP idi. 

Okunmuş pildi o sıkıntı çıkarmaz [emoji12]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar Merhaba, kumanda pilinin bittiği ya da seviyesinin düşük olduğunda otomobil uyarısı veriyor mu? Veriyorsa nasıl veriyor? Ortalama kullanılan bir otomobilde pil ömrü ortalama ne kadar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, A_Geyik :

Arkadaşlar Merhaba, kumanda pilinin bittiği ya da seviyesinin düşük olduğunda otomobil uyarısı veriyor mu? Veriyorsa nasıl veriyor? Ortalama kullanılan bir otomobilde pil ömrü ortalama ne kadar?

iyi pille ömrü iki-üç yıl falan. herhangi bir uyarı yok. aracı açamayıca pilin bittiğini anlıyorsunuz:)

iki gün önce değiştirdim, allahtan yedek vardı da açabildim kapıyı. evin önünde olmasa bekle ki biri getirsin anahtarı. bu arada anahtardan kapıları manuel açınca sadece kapıyı açabiliyorsunuz, araba çalışmıyor, ya da çalıştıramıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 10. yılda değiştirdim. O da bitmemişti ama artık yakınlarına geldiğimde çalışıyordu. 
Bir de şu var iki anahtarı da kullandım bu 10 yıl içinde. 
Haziran ayında 12 liraya duracell almışım 2. nesil için. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, S.Halilduru :

Ben 10. yılda değiştirdim. O da bitmemişti ama artık yakınlarına geldiğimde çalışıyordu. 
Bir de şu var iki anahtarı da kullandım bu 10 yıl içinde. 
Haziran ayında 12 liraya duracell almışım 2. nesil için. 

Anahtarsız giriş olan anahtarlar sürekli sinyal alış-verişinde bulunduğu için pilin ömrü o kadar uzun olmuyor maalesef.

2 saat önce, Katil Balina :

iyi pille ömrü iki-üç yıl falan. herhangi bir uyarı yok. aracı açamayıca pilin bittiğini anlıyorsunuz:)

iki gün önce değiştirdim, allahtan yedek vardı da açabildim kapıyı. evin önünde olmasa bekle ki biri getirsin anahtarı. bu arada anahtardan kapıları manuel açınca sadece kapıyı açabiliyorsunuz, araba çalışmıyor, ya da çalıştıramıyorsunuz.

Araç aslında pil zayıf diye yolbilgisayarından uyarıyor, hatta o şekilde bir iki ay gidiyor en az :D 

Aslında aracı pili bitikken de çalıştırabiliyorsunuz, bununla ilgili videoyu paylaşıyorum, birgün gerçekten işinize yarayabilir:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, serkan306 :

Araç aslında pil zayıf diye yolbilgisayarından uyarıyor, hatta o şekilde bir iki ay gidiyor en az :D 

Aslında aracı pili bitikken de çalıştırabiliyorsunuz, bununla ilgili videoyu paylaşıyorum, birgün gerçekten işinize yarayabilir:

bilmiyordum bunu, kapıda olmasam resmen mağdur olacaktım:) elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...