Jump to content
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksit ödemesinde son hafta ⚠️

3. Nesil Mazda 3 Anahtar Pil Değişimi

61kdeniz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim araç bir kaç gündür gösterge tablosunun sag tarafinda düsük anahtar pili mesaji veriyordu.  Bugün evdeki yeni Sony CR2025 pili anahtara taktim.  Içinden çikan Panasonic CR2025 pilin voltajini ölçtüm, ölçüm cihazi 2.87 Volt gösterdi.  Bu pillerin normal voltaji 3 Volt.  Bu kadarcik bir farkla düsük voltaj uyarisi vermesi beni sasirtti.  Neyse, demek ki 2.87 voltu bile tolere edemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tolere etmeme gibi bir durum yok. bu tip pillerin verebileceği max. akım çizelgesine bakarsanız, 3 voltun altına düştüğü anda verebileceği akımın da 10 kat düştüğünü görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, AKayhan :

Benim araç bir kaç gündür gösterge tablosunun sag tarafinda düsük anahtar pili mesaji veriyordu.  Bugün evdeki yeni Sony CR2025 pili anahtara taktim.  Içinden çikan Panasonic CR2025 pilin voltajini ölçtüm, ölçüm cihazi 2.87 Volt gösterdi.  Bu pillerin normal voltaji 3 Volt.  Bu kadarcik bir farkla düsük voltaj uyarisi vermesi beni sasirtti.  Neyse, demek ki 2.87 voltu bile tolere edemiyor.

@Mehmet Özdemir de anlatmış, mesele voltajdan ziyade o anda ihtiyacı olan akım 😉

Bu arada pili çok vakit kaybetmeden değiştirmekte fayda var.  Pil zayıflayınca anahtarsız kilitleme ( araçtan çıkıp kapıyı kapatınca kapıların otomatik kilitlenmesi ) ve aktifse araç hızlanınca kapıların kilitlenmesi özellikleri çalışmaz hale geliyor. 

Bir de bu pillerin fiyatları AVM lerde 30-40 TL iken mahallenin elektronikçisinde 3-5 TL. Kanıp da AVM lerden almayın sakın 😀

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Burak :

@Mehmet Özdemir de anlatmış, mesele voltajdan ziyade o anda ihtiyacı olan akım 😉

Bu arada pili çok vakit kaybetmeden değiştirmekte fayda var.  Pil zayıflayınca anahtarsız kilitleme ( araçtan çıkıp kapıyı kapatınca kapıların otomatik kilitlenmesi ) ve aktifse araç hızlanınca kapıların kilitlenmesi özellikleri çalışmaz hale geliyor. 

Bir de bu pillerin fiyatları AVM lerde 30-40 TL iken mahallenin elektronikçisinde 3-5 TL. Kanıp da AVM lerden almayın sakın 😀

Valla ben mahalle elektronikçisinden 2 kere aldım, biri 1 hafta gitmedi, diğeri de birkaç ay sonra yine uyarı verdi. Kafam attı avm'den 20tl panasonic alıp kazıklanıp çıktım ama 1 seneyi geçti sorun yok. mahalle yerlerinde freeshoplarda falan genelde birkaç yıl önce üretilmiş piller oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben tüm pillerimi Pilburada.com isimli siteden aliyorum.  Merkezi Istanbul'da bir firma.  Gayet memnunum.  Sadece 2 TL kargo ücreti var.  Ayrica, pille ilgili tüm sorulariniz için telefon destegi veriyorlar.  Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Burak :

birkaç hafta önce miğrostan cr 2025 kodak 5li pili 12 tl civarı fiyata aldım iki kumandada birer kez serviste değişti .ilk kumandanın pili 1.yıl da değişti 2.si  bir yıl altı ay sonra tabi birde bayide bekleme süresi biryıl gibi.o yüzden yedek pil alıp attım birtakım arabada bir takım evde pil yedekte değiştirmesi basit 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Leanback :

Valla ben mahalle elektronikçisinden 2 kere aldım, biri 1 hafta gitmedi, diğeri de birkaç ay sonra yine uyarı verdi. Kafam attı avm'den 20tl panasonic alıp kazıklanıp çıktım ama 1 seneyi geçti sorun yok. mahalle yerlerinde freeshoplarda falan genelde birkaç yıl önce üretilmiş piller oluyor.

Benim bahsettiğim gerçekten elektronikçi tabii. Yıllardır her türlü şarjlı pil v.s satan GP nin bayii. GP piller de nispeten ucuz ve fena da değiller. 3-5 ay önce değiştirdim her iki kumandayı da bakalım ne kadar gidecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
Bir saat önce, A_Geyik :

Hiç kullanılmamış olan yedek kumandanın pili kendiliğinden biter mi? Otomobil 2017 model.

bitebilir, kumandayı nerede muhafaza ediyordunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Bu video da benden. 

19.12.2016 at 17:37, ypbr :

CR2025 pil alıp değişebilirsin. 

Türkçesi ve fazlası bu videoda. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...