Jump to content
differentfire

1. Nesil Mazda 3 Kol Dayama Mandalı Kırıldı

Tavsiye Edilen Mesajlar

differentfire    5
differentfire

1.Nesil Mazda 3 kolçak dayama mandalı kırıldı bunun yenisini bulabileceğim veya benzeri uyabileceğini bilen var mı? veya hızlı yapıştırıcı ile yapıştırsam olur mu (hareketli aksam olduğu için olmaz diye düşünüyorum.)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.554
İlhan
14 saat önce, differentfire :

1.Nesil Mazda 3 kolçak dayama mandalı kırıldı bunun yenisini bulabileceğim veya benzeri uyabileceğini bilen var mı? veya hızlı yapıştırıcı ile yapıştırsam olur mu (hareketli aksam olduğu için olmaz diye düşünüyorum.)

Merhaba @differentfire

Öncelikli olarak kırılan parçadan emin olmak için bu soruyu soruyorum.

Kırılan parça kolçağın menteşesi mi ?

Yoksa kapağı kilitleyen-sabitleyen mandal mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
differentfire    5
differentfire
3 saat önce, İlhan :

Merhaba @differentfire

Öncelikli olarak kırılan parçadan emin olmak için bu soruyu soruyorum.

Kırılan parça kolçağın menteşesi mi ?

Yoksa kapağı kilitleyen-sabitleyen mandal mı ?

Kapağı kilitleyen mandal kırıldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.554
İlhan
3 dakika önce, differentfire :

Kapağı kilitleyen mandal kırıldı.

Olaya iyi yönünden bakarsak, menteşenin kırılması çok daha kötü olurdu sizin açınızdan. 

En azından şu an kapak sabit yerinden oynamıyor. Tek sıkıntı kilitlenmiyor..

O kilit mekanizması yaylı bir aparat. Bir dönem kızım yanlışlıkla çok sert kapattığında, yerinden çıkıp bardaklığa düşmüştü. İlkin kırıldı sanmıştım. Baktım yaylı-plasitk bir dilden oluşan aparat. 1-2 dakikalık uğraş sonucunda yerine oturtmuştum.

Şimdi burası sürekli aç-kapa hareketli bir yer olacağından. Yapıştırma olayının olmayacağını, olursa da sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.

Bu parçayı bulur musunuz ? Elbet bir şekilde yetkili servisten bulursunuz. Ama absürt bir rakam çıkma ihtimali yüksek. Size en yakın İzmir Yeni Otomotiv var sanırım. Araç şasi numaranızı vererek parçayı sorgulatabilir/fiyat alabilirsiniz. (%99 stoklarında olmayıp-siparişe istinaden getirteceklerdir)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.271
Fotifoti

Bende kırmıştım değiştiler serviste

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.