Jump to content
Mümin

Mazda Yeni Motor Teknolojisiyle Tüketimi %30 Azaltacak

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

Mazda, geliştirmekte olduğu yeni teknoloji ile benzinli motorlarında tüketim değerini yüzde 30 oranında düşürmeyi hedefliyor.

Mazda Yeni Motor Teknolojisi ile Tüketimi Yüzde 30 Azaltacak

Japon üretici Mazda, içten yanmalı motorlara yatırım yapmaya devam ediyor. Yüksek verimliliğer sahip Skyactiv motor teknolojisi ile dikkat çeken Mazda, hibrit ve elektrikli araçlardan önce benzinli motorlarındaki verim değerini yükselterek tüketim rakamlarını aşağıya çekmeyi hedefliyor. Mazda 2018 yılında sunmayı hedeflediği bu teknoloji ile yüzde 30'a varan yakıt tasarrufu sağlayacağını öngörüyor. Bu ciddi iyileşmede anahtar teknoloji ise yakıt hava karışımını buji ile değilde basınçlandırarak yakmak. Dizellerdekine benzer bir prensip ile çalışacak bu yeni motorlar Mazda tarafından Homogeneous charge compression ignition (HCCI) olarak adlandırılıyor ve Skyactiv 2 teknolojisi adı altında sunulması bekleniyor. 2018 yılında Mazda 3 ile kullanılmaya başlanması beklenen bu teknolojinin dışında, Mazda 2019 yılında elektrikli modellerini 2021 yılında ise plug-in hibrid modellerini yollara çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak


Tüm haberi görüntüle

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Misafir

Az kaldı biraz daha çalışırlarsa yakında benzin tüketen değil üreten araç olacaklar. :tey:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Ali

Eğer bu durum gündelik hayatta geçerli olursa çok başarılı olacaktır. Genelde firmaların tüketim değerlerine 2 litre ekliyoruz :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...