Jump to content
Ufuk Değirmenci

2.Nesil Mazda 3 Sinyal Çerçevesi Uygulaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ufuk Değirmenci    150
Ufuk Değirmenci

Arkadaşlar, Mazda butik den ön çamurluklar üzerindeki sinyal lambasi çerçeve fiyatlarına baktım. Gerçekten çok pahalı ancak, bu şekilde de sanki kelebek gibi duruyor. Kendimce bulduğum çözümü paylaşmak istedim. İsteyen arkadaşlar için Autocad çizimini mail ile gönderebilirim.. İsterseniz üzerinde tadilat da yapabilirsiniz. Keyfe keder. Bu çizim 2. nesil için birebir. 1. nesli bilmiyorum ancak ayacağını düşünüyorum. Ben malzeme olarak 2 mm kalınlığında satine alüminyumdan kestirdim. Gerek yokmuş. epey kalın oldu. 1 mm yada en fazla 1,5 bence yeterli. İlk denememi mat eloksal kaplattım. Jantlar ile aynı renk daha iyi olur diye düşünmüştüm. Beğenmedim. Şimdi parlak eloksal ile deniyorum. Siz normal sacdan kestirip kromaj da yaptırabilirsiniz. Kullanılacak çift taraflı bantın çok kuvvetli olmasına gerek yok. Orta karar bir ürün olsa işinizi görür. Bant ince olursa daha iyi olur. Fazla kalınlık yapmaz. Zaten sinyalin çevresine geleceği için çıkma gibi bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Farklı fikirleri olan paylaşır ise memnun olurum. Basit ancak görsellik söz konusu olunca, bir de araçlar mazda olunca insan gayri ihtiyari seçici oluyor. Pardon yani :-)

DSC_0227.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serdar Ç.    324
Serdar Ç.

Ufuk abi montajli halinin fotografini bekliyoruz...

SM-G935F cihazımdan gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ufuk Değirmenci    150
Ufuk Değirmenci

Sen gezi fotoğraflarını paylaş onu bekliyorum. Ayrıca video çekimlerini de cidden çok merak ediyorum. Montajlı halini sanırım hafta sonu paylaşırım ;-)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

ufuk abi naptın son durum nedir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ufuk Değirmenci    150
Ufuk Değirmenci

Doğru yaaaa.  Tamamen unuttum. Son durum böyle. 

DSC_3929.JPG

DSC_3928.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

hoş durmuş maliyeti ne kadar oldu güle güle kullan Allah nazarlardan korusun :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ufuk Değirmenci    150
Ufuk Değirmenci

Valla tanesi 9-10 Liraya falan geldi sanırım :-) Mazda butik de 250 lira falan diye hatılıyorum. Yani biraz daha uygun bir fiyata mal olmuş oldu :-)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.