Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Elektronik Arıza


raptorcengiz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhabalar. 2004 model otomatik hatchback Mazda 3 aracımla yaklaşık 4 gündür değişik ve can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyayım. Aracı stop ettikten sonra farları iç aydınlatmaları vs herşeyi kapatmama rağmen, iç gösterge ışıkları kapanmıyor. Kontak anahtarını söküp aracın kapısını açtığım zaman ise iç gösterge ışıkları düşük şiddette durmadan flash yaparak yanıyor ve sesli uyarı veriyor. Aracı kitlediğimde durum değişmiyor, yani araç kilitli dahi olsa bunu yapmaya devam ediyor. Kontak anahtarını takıp arabayı çalıştırdığımda ise herhangi bir sorun yok. Kaputu kaldırdığımda ise göstergelerin yanıp sönme senkronuyla aynı hızda sigorta kutusu taraflarından ses geldiğini farkettim. Bu sorun için Kocaeli İzmit'te ki yetkili Mazda servisine gittim, sorunu maalesef onlarda çözemediler, sigorta kutusunu temizleyip kontrol ettiler ama bir şey değişmedi maalesef. Ama bana sorunun muhtemelen sigorta kutusundan kaynaklı olduğunu, bunun için bir elektrik/elektronikçiye gitmemi söylediler. İzmit sanayide iyi oldukları söylenen 3 tane elektronikçiyle görüştüm, hepsi de aracıma müdahale etmekten çekindiler, daha önce böyle bir arıza görmediklerini söylediler. Bende bugün aracımı aldım ve Ankara'ya geldim, yarın sabah Şaşmaz Sanayiye gideceğim, tanıdığım ustama götüreceğim aracımı. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim, çünkü yetkili servisin bile çözemediği bir arıza ile karşı karşıyayım, 4 yıldır sıkıntısız bindiğim aracımdan şu 4 günde soğudum resmen, akü bitmesin diye sürekli her stopta kutup başı sökmekten gına geldi artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracımda standartları dışında bir donanım yok, yani ben extra bir modifiye yapmadım, şimdi ustya verdim araç orada kalacak, bakalım ne çıkacak altından, sonucu diğer arkadaşlarada rehber olsun diye paylaşırım buradan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar sorunum çözüldü, arabanın beyninde sorun oluşmuş, beyin ankara şaşmazda özdemir otoda yusuf usta aracılığı ile tamir edildi ve çözüldü, 6 ayda garanti verdiler. Umarım kimse böyle bir sorun yaşamaz ama yaşayan arkadaş olursa özel mesajla ulaşsın yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...