Jump to content
hüseyin18

Mazda 323 Otomatik Şanzıman Yağı

Tavsiye Edilen Mesajlar

hüseyin18    9
hüseyin18

foruma yeni yeni alışmaya çalışıyorum,,otomatik aracıma alışmaya çalıştığım gibi..1999 model 323 1.5 i otomatik sedan aracım var otomatik şanzıman yağının biraz eksik olduğunu gördük ama motor ustası beni otomatikçiye gönderdi ben anlamam dedi.otomatikçide  sonra getir müsait değilim dedi..araçta ben sorun görmedim ama yağ konusunda ne yapmam gerekli eksiğimi tamamlayalım yoksa alt karteri soktürüp komple yağı değişelimmi,tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum..istanbul içerenköydeyim bostancı sanayiye yakınım.şimdiden tesekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

Hüseyin Abi, konuları modeller ve altındaki uygun bölümlere açabilirsen ve konu başlığını da uygun şekilde verirsen   arayanlar ve cevap verecekler için daha rahat olur.

Ben gerekli düzeltmeleri yaptım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR    203
SafaTR

Komple yağ değişimi şanzıman açısından daha iyi olacaktır. Eski yağda kalan tortular eklenme ile birlikte şanzıman içinde daha etkin dolaşacak aşınma süreci artacak. Eğer yağ azalması veya değişmesi eklenmesi gerekiyorsa komple sıfırlayın yağı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.