Jump to content
Ali

2016 yılında en çok aranan otomobil markaları belli oldu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

Geride bıraktığımız 2016’da en fazla aranan otomobil markaları ortaya çıktı. İçinde ülkemizin de yer aldığı sonuçlarda iki sürpriz marka kendine yer bulurken genel olarak uzak doğulu üreticilerin baskınlığı dikkat çekiyor.

Bir yılı geride bırakmanın en güzel yanlarından birisi nedir? Yeni umutlar, dilekler ve elbette dumanı tüten taze istatistikler… 2017’nin ilk ayını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde araştırma şirketleri 2016 yılının genel istatistiklerini de yayınlamaya devam ediyor. Markalar için fazlasıyla önem arz eden bu istatistiklikler bizleri bilgilendirirken üreticilerin yeni politikalarını belirleme konusunda dikkate aldığı önemli parametrelerden biri olarak kabul ediliyor.

 

map-660x371.jpg

Google kaynaklı olarak açıklanan araştırmada ülkemiz de dahil olmak üzere 2016 yılı içinde tüketicilerin en çok ilgi gösterdiği markaların hangileri olduğunu net bir şekilde görmek mümkün. Haritaya bakıp kısa bir değerlendirme yaptığımızda Toyota, Hyundai ve Honda olmak üzere uzak doğu merkezli markaların ağırlıkta olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Haritanın genel anlamdaki hakimi ise her kıtada neredeyse çoğunluğu ele geçiren Toyota oluyor. Yine bu istatistiklere göre ülkemizde 2016 yılında en çok Renault‘nun arandığını görüyoruz. BMW ve Mercedes gibi Alman devleri ise daha çok Avrupa’da varlık gösterirken İtalya’da FIAT, İsveç’te Volvo liderliği elinde bulunduruyor. Yayınladan listede dikkat çeken ise Suzuki ve Bugatti‘nin en çok arananlarda kendine yer bulması oluyor.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SafaTR

Bazı bölgeler çok enteresan cidden ama ülke olarak baktığımızda Avrupalı Avrupadan, Asyalı Asyalı araçlardan vazgeçmemiş. Ben daha ütopik araçların çıkmasını da beklerdim. çünkü ben merak ediyorum Pagani,Bugatti,Mclaren gibi özel araç üreten firmaları sürekli araştırıyorum. Zirveye oynayanların ulaşılamayacak olanların daha çok araştırıldığını düşünürdüm hep yanılttı :D 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...