Jump to content

2017 Mazda 3 Renk Seçimi

Mazdaafrika
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Daha once belirttiğim gibi, Güney Afrika da yaşıyorum ve Mazda 3 Sedan Astina Plus(power sense -full donanim) düşünüyorum.

Acikcasi renk konusunda çekincelerim var, beyaz renk buz dolabi gibi [emoji3]

Kirmizi desem erkek adam kirmizi giymez[emoji3] Şakası bi tarafa kirmizi cok yakisiyir ama kirmizi baeni bizar[emoji3]o nedenle eternal blue da karar kildik ailemle, ama dedikleri ellerinde olmadigi, sipariş vereceklerini ve 3-6 ay arasi surecegini soyleyerek hevesimi kursagimda biraktilar.

Acaba hangi rengi alsak veya turkiye de de bu sekilde zaman aliyor mu sifir aracin gelmesi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstediğiniz renge ve donanıma sahip araç olmadığında Türkiye'de de beklemek zorundasınız. Burada bir avantajımız var, başka bayilerde bulabiliyoruz. Konya'da yoksa ankara'da vardır gibi. 

Renk seçimine gelecek olursak; ben kesinlikle soul red seçerdim, kırmızı konusunda belirgin çizginiz olduğuna göre grinin tonları da güzel görünüyor yeni Mazda 3'te ama ben kırmızıyı çok seviyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi bende garip tonlara pek alışkın değilim ama babamın Vw Caddysi Böğürtlen Siyahı diye geçen enteresan bir renk. Örnek olarak fotoğraf koyuyorum.(Tamamen temsili araç sadece renk tercihi belli olsun diy koyuyorum araç temsili renk orjinal :D ) Bu tarz renklerden kaçmayın gerçekten bazı renkler bazı araçlara çok yakışıyor. Keza Cx-3'ü de kırmızı aldık hiç kırmızı aklımızda yoktu ama 5 fazla olsun kırmızı olsun dediler :D 

Ben Mazda 3 Sedan alacak olsam tercihim;

1- Sonsuz Mavi ( Eternal Blue Mica ) Şayet Cx-3 de bu renk olsaydı bu renk alırdım.

2- Ateş Kırmızı ( Soul Red ) Lansman rengi diyecek söz yok

3-Machine Grey Metalik (Çelik Grisi) bunu gözümle yıkanmış halde gördüm ve çok yakıştırdım.

Şayet sizin gibi Afrika da yaşıyor olsaydım da Bu 3 renkten de ilk 2 arasında kalırdım. 3. renk biraz koyu ve afrika sıcaklarında bunaltabilir sizi. Açık renkli yada canlı bir renk tercih etmek o sıcaklarda sizi kurtaracaktır :D 

Herşey gönlünüzce olsunuz tercihinizden bizi de haberdar edin mutlaka :D 

postadsuk.com-vw-caddy-highline-headturner-glasgow.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Mazdaafrikarenk konusunda benim de ilk tercihim Soul Red olurdu kesinlikle. Bunun dışında 2017 ile birlikte yeni bir gri renk sunulmaya başlandı, sanırım Machine Grey Metallic, buna bakılabilir canlı görmek lazım. Bunun dışında bugüne kadar test ettiğimiz araçlarda Mazda CX-3 deki renk de çok hoşuma gitmişti ne tam beyaz ne gri. Resimlerini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

colors.jpg

Bende ilk başlarda Kırmızı renk arabaya binmem diyordum, taki Mazda Soul Red Metallic rengi görene kadar. :)

Galeriye sıfır araç almaya gittiğimde Power Sense donanım olarak Soul Red yoktu. Power donanım vardı. O yüzden almadım.

Deep Crystal Blue Mica rengi Sedan bir araç vardı galeride rengine bittim ancak Reflex versiyon olduğu için onu da almadım.

Bende Power Sense ikinci el araç araştırdım ve çok temiz bir Soul Red buldum ve onu aldım. Çokta memnumun açıkçası, herkesin gözü sizdeymiş gibi hissettiriyor. Bence HB kasada Soul Red , Sedan kasada Deep Blue renk aracı en güzel gösteriyor.

Renkler.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sedan' a çok daha fazla yakıştığını düşünüyorum. O kadar ağır bir havası var ki...

Titanium flash mica 42S

Galeri içinde çekildiği için renk tam olarak kendini gösterememiş.

Foto ağırlıklı versiyonunu da vereyim. Müziksiz izleyin ltf. yoksa arabadan soğuyabilirsiniz :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz seçimimizi kırmızıdan yana kullanmıştık, şayet kırmızı bulamasaydık gece mavisini alacaktık.

Kırmızı ne kadar sportifse gece mavisi de o kadar asil duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplar için çok teşekkürler.
Sanırım sonsuzluk mavisini beklemekte karar kıldık.
Suanki Mazdam siyah o nedenle koyu renk araç tercih etmiyorum. Ogle vakitlerinde arabaya binemiyorsunuz sicaktan.
Kirmizi da dediginiz gibi harikulade duruyor ama dediğim gibi bana uygun degil[emoji3]
Bugün trafikte sonsuzluk mavisi mazda gördüm ve cidden kirmizidan sonra bu renk cok yakışıyor.

Nasip olursa yarin gidip siparişi vereceğim. Ardindan heyecanli bir bekleyiş başlayacak.[emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Deep crystal blue kullanıyorum. Güneş ışığında arabanın rengi muhteşem. Hava karardığı zaman renk farklılaşıyor. Siyaha yakın oluyor.

Değişken bir renk. Ben ilk başta çok çekinmiştim ama seviyorum rengi. Ama koyu renk zor bir renk, yıkama vs. işleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...