Jump to content

McLaren ile BMW anlaştı


Ali

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dünyaca ünlü otomobil üreticileri McLaren ve BMW içten yanmalı motor teknolojini birlikte üretmek için anlaştı.

mclarenp1-1000x562.jpg

Geçtiğimiz yılın en iyi motorlarını üreten köklü otomobil firması BMW ile özellikle Formula 1 için geliştirdiği motor teknolojileri ile tanınan Mclaren içten yanmalı motor teknolojilerini birlikte üretmek için el sıkışması, otomobil dünyasında heyecanla karşılandı.

Motor teknolojileri konusunda sektörün iki önemli firmasının ortak bir noktada bir araya gelmesi olumlu karşılandı. İki firma bu ortaklıklarının ilk meyvesini 2020 yılına kadar ortaya çıkarmayı planlıyor. McLaren ve BMW bugün yaptıkları ortak açıklamayla birlikte düşük emisyon değerlerine sahip içten yanmalı motor teknolojileri üzerinde ortak geliştirme yürüteceğini duyurdu. “Daha fazla güç, daha az emisyon” sloganıyla yola çıkan iki ekibe İngiliz hükümetinin de destek sağlayacağı ifade ediliyor. İki ekibin ortaya çıkartacağı yeni motorun özellikle hafif yapısıyla fark oluşturacağı yorumları yapılıyor.

Ortaklık konusunda McLaren patronu Mike Flewitt; “Bu her iki taraf için de heyecan verici bir proje. McLaren dünyanın en iyi motorlarını yapmasıyla ünlü bir marka. Bu ortaklık sayesinde geliştirme süreci yürüttüğümüz ve geliştireceğimiz yeni motorların tamamlanma süreci hızlanacak.” Diyerek bağımsız olarak da motor geliştirmeye devam edecekleri açıklamasında bulundu. BMW kanadından yapılan açıklamada ise “Bu projenin bir parçası olduğumuz için mutluyuz. McLaren ve BMW dünyanın en iyi motorlarını üreten önemli üreticiler olarak biliniyor. Bu projeyle yeni nesil içten yanmalı motor teknolojilerini birlikte geliştireceğiz. Özellikle düşük emisyon parolası BMW için oldukça önem arz ediyor. Bu teknoloji markanın geleceğini için çok önemli.” ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak : http://www.aksam.com.tr/otomobil/mclaren-ile-bmw-anlasti/haber-591826

  • Beğen 2
Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
×
×
  • Yeni Oluştur...