Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Seriatsu

Alınık 2. Nesil Mazda 3 Direksiyon Logosu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Seriatsu    221
Seriatsu

2010 Mazda 3 impressive direksiyonda bulunan logo gerekli.Nikelaj kaplaması attı.

serviste komple satıldığını söylediler. Air bag dahil takımmış.

sadece logo bulabilir miyim ya da kaplama yapabilir miyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.580
Mehmet Özdemir

kaplama yapan üyelerimiz vardı, konuları bir araştırın. o logoyu oradan çıkarıp, değiştirmek de epey profesyonel bir iş bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.    50
Mustafa Y.

Ebay, aliexpresste çok aradım ama yok, bulmak çok zor. Airbag hariç sadece kapak ve logoyu aliexpresste bulabilirsin. 30-40$ arası fiyatı var. Bu arada logo bulursan bi tanede bana ayarla :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.302
Mutlu Tekir
8 saat önce, Mehmet Özdemir :

kaplama yapan üyelerimiz vardı, konuları bir araştırın. o logoyu oradan çıkarıp, değiştirmek de epey profesyonel bir iş bence.

O logoyu nasıl çıkarıyorlar ki abi? Çıkabiliyor mu logo, korna-airbag plastiği çıkmadan?

Aliexpresste o boyutlarda logo bulmak mümkün. Logoyu ölçüp satıcılarla teyitleşmek lazım ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.580
Mehmet Özdemir

Airbag işiyle uğraşanlar yapıyorlar mutlu. Biz uğraşsak başka yerlere zarar veririz büyük ihtimalle

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu    221
Seriatsu
17.02.2017 at 21:27, Mehmet Özdemir :

Airbag işiyle uğraşanlar yapıyorlar mutlu. Biz uğraşsak başka yerlere zarar veririz büyük ihtimalle

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen biraz ucundan kaldırmaya çalıştım. yerinden bile oynamadı.Nikel sprey boya almayı düşünüyorum. Kenarlarını iyice maskeleme bant ile kapatıp aracın içini tamamen izole edip yapmayı düşünüyorum. Hafta sonu hava iyi olursa yapılışı paylaşırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.302
Mutlu Tekir

El freni butonunu boyarken gazeteyi huni gibi yapıp öyle sıkmıştım. Gazete kağıdı gelen spreyleri tutuyor ve uçuşan çok az miktar kalıyordu. Bu şekilde bir sıkıntı yaşamadım. Ben de aynı şekilde boyamayı planlıyorum. Bantı tek tek yapıştırmak yerine güzelce tüm logonun üstünü maskeleyip sonrasında falçata ile geçerek amblemin üstündeki maskeleme bandını çıkaracağım. Kenarlardan da yine huni olacak şekilde gazete yapıştırırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness    228
kindness

32 dakika önce, Mutlu Tekir :

El freni butonunu boyarken gazeteyi huni gibi yapıp öyle sıkmıştım. Gazete kağıdı gelen spreyleri tutuyor ve uçuşan çok az miktar kalıyordu. Bu şekilde bir sıkıntı yaşamadım. Ben de aynı şekilde boyamayı planlıyorum. Bantı tek tek yapıştırmak yerine güzelce tüm logonun üstünü maskeleyip sonrasında falçata ile geçerek amblemin üstündeki maskeleme bandını çıkaracağım. Kenarlardan da yine huni olacak şekilde gazete yapıştırırım.

Maskeleyerek yapmak benim de aklımda ama cesaret edemedim. Çok dikkatli olmazsam sonucun kötü olmasından korktum. Birde boyamadan önce zımparalamak gerekir mi?

21 dakika önce, Burak :

@kindnesssenin de ilgini çekebilir bu konu.  Sende de var benzer problem 

Aynen abi takipteyim.. O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.302
Mutlu Tekir

Orjinal direksiyon logosunun üstünde şeffaf plastik bir kaplama var. Onu çıkarmazsan boya tutmayabilir. Onun haricinde sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.    50
Mustafa Y.

Valla bu yazılanların uygulama aşaması çok problemli. Ele yüze bulaştırma yüksek ihtimal. Bende aliexpressten airbag cover diye arattım ve 33,75 $ verip o logonunda takılı olduğu parçayı komple aldım, sorun çözülecek inşallah. Kargo 40 gün sonra anca gelir. Bi airbag ciye götürüp değiştirtecem parçayı. O zaman tekrar paylaşım yapıcam. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.302
Mutlu Tekir

Ele yüze niye bulaşsın. :) Boyayı fazla sıksanız dahi en kötü damlar, ya da amblem üstünde birikme yapar. Zımpalarsın olur biter. Zımpara üstüne vernik atarsın tamam işte. Zaten sprey boyayı kullanmayı 2-3 denemede öğreniyor insan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.    50
Mustafa Y.
58 dakika önce, Mutlu Tekir :

Ele yüze niye bulaşsın. :) Boyayı fazla sıksanız dahi en kötü damlar, ya da amblem üstünde birikme yapar. Zımpalarsın olur biter. Zımpara üstüne vernik atarsın tamam işte. Zaten sprey boyayı kullanmayı 2-3 denemede öğreniyor insan.

Yani tabiki ele yüze bulaştırma konusu göreceli, orjinali kadar düzgün yapamayacağım için bu seçeneğe başvurdum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.    50
Mustafa Y.

Malum parça geldi ama çok azda olsa orjinal kapakla gelen arasında renk farkı var. Sonuçta parça yan sanayi belli. Dokusu, esnekliği neredeyse herşeyi aynı gibi ama renk olayı yüzünden sadece logoyu kullanıcam heralde. Araba 76000 de servis zamanı gelince rica edicem şu kapağı bi söküp şu logoyu yapabilir miyiz diye. Orjinal logoyuda bi kenara koyup güzelce zımparalayacağım astar boya atıp orjinal renginde sprey boya ile boyayarak.  

DSC_0634.JPG

DSC_0635.JPG

DSC_0633.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.944
Burak

Renk farkı resimden de rahatlıkla fark ediliyor. Amblem orijinalinde de öyle puntolu ise kırmadan çıkartmak zor olabilir. @Mustafa Y. . Bir de logonun arkasının resmini gönderebilir misin ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.    50
Mustafa Y.

Resmi yarın atarım,  orjinal kapağa bu logonun uyacağını sanmıyorum. Gelen logonun çıkıntılarını orjinal kapağa işaretleyip uygun matkap ucuyla delik açmayı, taktıktan sonrada birer damla japon ile sabitlemeyi düşünüyorum. Valla bu ikinci nesil Mazda 3 ün içiyle uğraşmaktan bıktım. Vites topuzu soyulması, direksiyon pullanması, bu logo işi, ön konsol açılması artık yeter yani 5 senelik araçta bunların olmaması lazım ama her neyse burdan bu logo sorununu yaşamak istemeyenlere bir tavsiye herşey logonun kaplamasındaki küçücük bir soyulma ile başlıyor, ne yapın edin kalan kısımları soymak için elinizi o kaplamaya sürmeyin.

DSC_0638.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu    221
Seriatsu
11.03.2017 at 23:50, Mustafa Y. :

burdan bu logo sorununu yaşamak istemeyenlere bir tavsiye herşey logonun kaplamasındaki küçücük bir soyulma ile başlıyor, ne yapın edin kalan kısımları soymak için elinizi o kaplamaya sürmeyin.

soyulmaya başladığında şeffaf vernik veya tırnak cilası sürerek soyulmayı durdurabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Mirai   
Guest Mirai

Direksiyon simidi için servise başvurun garantiden belli bir kısmını sizden alarak değişim yapabilirler

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.