Jump to content
FatihT

Atiker Gold Vs. Atiker Grand Farkları

Tavsiye Edilen Mesajlar

FatihT

Arkadaşlar Merhaba,

Lpg taktırmayı düşünüyorum..Araştırdığım kadarıyla Atiker lehine bir memnuniyet oluşmuş durumda..bende atiker de karar verdim..gold serisinde enjentör kitinin grup olduğu grand da ise tek tek olduğu söyleniyor. bu konuda bilgisi olan var mı? gittiğim yerler grand öneriyor enjektörde sorun olursa daha az masrafın olur dıyorlar ama montajınında kolay olduğunu söyledikleri için işçilik açısındanda kazanımları olacağı kanısına vardım..kolay işçilik aynı kâr...birde yağlama kiti önerenler var..araç kullanım şeklimi anlattım sert kullanırım yuklenırım gaza dedım ozaman "sana yağlama şart" diyenlerde var gerek yok dıyenlerde var..bu da bı kararsızlık aslında..bu konuda yardımcı olursanız sevınırım..farklı marka önerilerede açığım ama öneri yaparken gerekçe sunulmasını rıca edıyorum..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Yağlama şart değil. OBD li kitini taktırın, yolda ayar yapılsın yeterli. Fatih bence Ankara Şaşmazlarda Quattro Garage'a git derim ben. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
FatihT

Mutlu OBD 2 kiti her ikisindede mevcut..mazda servisinde ayrılmış bir ustamız var gold taktır dıyor sende gold öneriyorsun bakalım ankarayı bır aramak lazım

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Golf ile Grant arasında enjektör farkı vardır. Yüksek devirde farkı ortaya çıkar. Ama zaten bizim subapları hassas olduğundan yüksek deviri LPG ile görmeyeceksin 4000 ya da 4500 üstünde benzine geçecek şekilde ayarlatacaksın. Bu durumda da enjektör farkına kalitelisi ne gerek kalmıyor. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...