Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Lastik Rotasyonu

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dönüşe alışıtğı yönü ters takın kauçuk desenin sırt ksımı öne geilr yüzeyi diğer taraftan traşlar bunda haklı, o tip lastik tipi ile 80 ni aşmasam ben de yapardım. ancak 120+ taki balans benim içindaha  önemli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Yaz lastiklerimi taktım balans ayarı yapılmasına rağmen 110 hızdan sonra deli gibi titremeler meydana geldi. Lastikçim uzakta olduğu için mazda avrupaya getirdim balans ayarı 100 tl ye oluyordu. Adamlar arkadaşlar ücret almadılar benden. Ve servisten sonra tekrar titreme oldu. Bunda ne yapılması gerekiyor. Sıkıntısı nedir? Bilen varsa bilgilerini aktarırsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer açtığınız konuya da yazdım. Lastik içinde su olabilir.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Ali Furkan İpek :

Arkadaşlar sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Yaz lastiklerimi taktım balans ayarı yapılmasına rağmen 110 hızdan sonra deli gibi titremeler meydana geldi. Lastikçim uzakta olduğu için mazda avrupaya getirdim balans ayarı 100 tl ye oluyordu. Adamlar arkadaşlar ücret almadılar benden. Ve servisten sonra tekrar titreme oldu. Bunda ne yapılması gerekiyor. Sıkıntısı nedir? Bilen varsa bilgilerini aktarırsa sevinirim

Lastikleriniz Marka modeli nedir ? ne zamandır kullanıyorsunuz :?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, SafaTR :

Lastikleriniz Marka modeli nedir ? ne zamandır kullanıyorsunuz :?

Mıchalin, 1 sene olmadı

5 saat önce, macrostr :

Diğer açtığınız konuya da yazdım. Lastik içinde su olabilir.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederımm denicemmm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...
23.03.2017 at 14:02, Tarahumara :

Kitapçık 10.000 km de bir yapın diyor. Ben lastikçide 4 lastik rotasyon + balans 40 tl ye yaptırdım Altunizade'de.

merhaba hocam site aramasından bir bilgi paylaşımınıza ulaştım .  lastik rotasyonunu kitapçıkta gösterilen şekilde yaptırıp balans ayarı yaptırmaz isek sorun olur mu , diğer bir deyişle rotasyon sonrası balans şart mı ?  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, slash :

merhaba hocam site aramasından bir bilgi paylaşımınıza ulaştım .  lastik rotasyonunu kitapçıkta gösterilen şekilde yaptırıp balans ayarı yaptırmaz isek sorun olur mu , diğer bir deyişle rotasyon sonrası balans şart mı ?  

Elbette şart değil ama lastikler hazır sökülmüşken balans ayarı yapmamak pek mantıklı değil. Çukurlardan, tümseklerden, aşırı frenlerden vs etkenlerde balans bozulabilen bir şey sonuçta.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Tarahumara :

Elbette şart değil ama lastikler hazır sökülmüşken balans ayarı yapmamak pek mantıklı değil. Çukurlardan, tümseklerden, aşırı frenlerden vs etkenlerde balans bozulabilen bir şey sonuçta.

hızlı cevap için teşekkürler  :)  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...