Jump to content
slckptr

1. Nesil 2006 Mazda 3 Far Aydınlatma Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

slckptr    0
slckptr

Arkadaslar bu gun Far ayarlarina baktirayim diye bi elektrikciye gittim gece kisalar hic gostermiyordu. Usta bu farlar da bisey yok ama farlar hic yanmiyor gibi dedi merceklerdede birsey gorunmuyor dedi neden oldugunu bilemedik. Hersey normal ama far cok cok dusuk gosteriyor orjinal ampulleride kullaniyorum. Sonra  usta guclendirilmis ampul filan takalim ama tam care olup olmayacagini bilemem dedi. Basina gelen varmi nedir bunun caresi bilemedim. Nedir sebebi uzunlar cok iyi ama kisalar hic gostermiyir akuden dusuk voltajmi geliyor acaba anlayamadik :-

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Direk led lere geçmenizi tavsiye ederim. Halojen ampullerin gücü zayıftır. Bir de geceleri karşıdan gelen sürücülerin ışıkları gözünüze vurdu mu çok güçsüz gelir. Sıkıntı aslında farlarda değil karşıdakilerin ayarsız farlarda.

Far yuvanız telli ve kapaklı değil de döndürmeli tip ve arkası açık ise niken marka ledi öneririm. 2 nesil aracımda çok memnun bir biçimde kullanıyorum.

Olmadı xenona geçebilirsiniz. Farınız mercekli olduğundan fabrikasyon gibi bir performans vermektedir her 2 uygulama da.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    999
Servet

Far mercekli ise kararmış. Ne takılırsa takılsın kifayetsiz kalır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
slckptr    0
slckptr

Ustad selamlar ee ne yapcaz buna mercekdemi diyosun yani hic gostermiyor ya korkor gidiyoz yani 8)8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    999
Servet

Far açılacak, içindeki mercek uygun olan başka mercek ile değişecek. Mercek derken arkasında olan yansıtıcı kararıyor. Açılmış iken yer uygun ise bi xenon merceği takılır ise tadından yenmez. Bu halde iken led kısmen xenon biraz daha iyi olur ama xenon farı çok kısa sürede tamamen bitirir. İç yansıtıcı krom tabaka hasar gördüğü için far ışığı dolayısıyla ısıyı yansıtmaz, iç ısı çok artar. İnternet araştırması yapın. Far onarımı yapan yerler var.

Bir alternatif ise hali hazırdaki farın mercek kısmı ankarada krom kaplama yapan bir kaç yer var, oraya gönderilir. İçi yeniden, yapılabilen tip ise krom kaplanır ve kullanılır. Bu yapılır ise zaten direk led ampül kaliteli olanlardan bağlanır. Akkor flaman ampül veya xenon gibi yüksek ısı üretmediği için yıllarca kullanılır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Led 1. nesil 3lere takılamıyor. Yuvaya oturtulmasında sıkıntı oluyor. Yuvaya oturtulsa bu sefer ledin soğutucu fanı hava almalı, ama ampulün plastik kapağı kapatıldığında bunu engelliyor. Kapak kapatılmazsa bu sefer farın içine toz vs. maddeler giriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.640
Burak
23 saat önce, slckptr :

Ustad selamlar ee ne yapcaz buna mercekdemi diyosun yani hic gostermiyor ya korkor gidiyoz yani 8)8)

Voltaj düşüklüğü olmadığından eminsiniz değil mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
slckptr    0
slckptr
9 saat önce, Servet :

Far açılacak, içindeki mercek uygun olan başka mercek ile değişecek. Mercek derken arkasında olan yansıtıcı kararıyor. Açılmış iken yer uygun ise bi xenon merceği takılır ise tadından yenmez. Bu halde iken led kısmen xenon biraz daha iyi olur ama xenon farı çok kısa sürede tamamen bitirir. İç yansıtıcı krom tabaka hasar gördüğü için far ışığı dolayısıyla ısıyı yansıtmaz, iç ısı çok artar. İnternet araştırması yapın. Far onarımı yapan yerler var.

Bir alternatif ise hali hazırdaki farın mercek kısmı ankarada krom kaplama yapan bir kaç yer var, oraya gönderilir. İçi yeniden, yapılabilen tip ise krom kaplanır ve kullanılır. Bu yapılır ise zaten direk led ampül kaliteli olanlardan bağlanır. Akkor flaman ampül veya xenon gibi yüksek ısı üretmediği için yıllarca kullanılır

Ustad ankarada tanidik varsa bu isi yapacak ona gidelim 

Bir saat önce, Burak :

Voltaj düşüklüğü olmadığından eminsiniz değil mi ?

Ustad aslinda olcturmedim ama en kisa zamanda olcturcem yznliz uzunlar cok iyi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    999
Servet

Ankara'da tanıdığım yok. İstanbul 'da var. İsim problem olamayacaktır diye düşünüyorum. İlker Kemal Bikeç. Far sistemlerinde sektörün en iyisidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.