Jump to content
jybe

2. Nesil Mazda 3 Yakit Deposu Az Alıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

jybe    1
jybe

Selamlar 2010 mazda 3 yakit deposu 55 lt diye biliyorum..Ancak depoyu defalarca sıfırlamama ragmen 42lt den fazla yakit almadi bu zamana kadar..arac bu kadar cok mu benzin sakliyor baska bir sıkıntımı var? Sizde durum nedir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.132
M.E.G

Işık yandığında 12-13 litre benzin kalıyordu depoda. Sıkıntı yok yani 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
jybe    1
jybe

Tesekkurler sikinti yoksa yola devam :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
53 dakika önce, M.E.G :

Işık yandığında 12-13 litre benzin kalıyordu depoda. Sıkıntı yok yani 

0 km yazdıktan sonra heyecan isteyip uzun süre dolaşan oldu da dediğin gibi baya bir benzin kaldığı için sıkıntı yaşanmamıştı. Bezin pompası ne kadar yer kaplıyordur acaba ? bu 55 in içinde mi dışında mı acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.132
M.E.G
33 dakika önce, Burak :

0 km yazdıktan sonra heyecan isteyip uzun süre dolaşan oldu da dediğin gibi baya bir benzin kaldığı için sıkıntı yaşanmamıştı. Bezin pompası ne kadar yer kaplıyordur acaba ? bu 55 in içinde mi dışında mı acaba ?

Sıfır km yazdıktan sonra obd2 ile takip edip 200 km yol yapmıştım şehir dışında 53 litre civarı benzin almıştım abi. Kalan 1.8 veya 1.1 litre gösteriyordu programda tam hatırlayamadım.. Depoya giden boruyu falan da düşünürsek işin içinden çıkılmaz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan    76
AKayhan

Bende 2017 Mazda 3 katalogu var.  Simdi baktim.  Katalogda yakit deposu kapasitesi 51 litre yaziyor.  Sizinki de böyle midir, bilemem.

Kapasitenin 51 litre olmasi toplam gidilecek mesafeyi (buna "range" derler)  biraz düsürür tabii ama diger taraftan aracin toplam agirligi daha az oldugundan yakit ekonomisini olumlu etkileyebilir.  Tabii burada minyatür farklardan bahsediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
12 dakika önce, AKayhan :

Bende 2017 Mazda 3 katalogu var.  Simdi baktim.  Katalogda yakit deposu kapasitesi 51 litre yaziyor.  Sizinki de böyle midir, bilemem.

Kapasitenin 51 litre olmasi toplam gidilecek mesafeyi (buna "range" derler)  biraz düsürür tabii ama diger taraftan aracin toplam agirligi daha az oldugundan yakit ekonomisini olumlu etkileyebilir.  Tabii burada minyatür farklardan bahsediyorum.

2. Nesil 55 Lt ama 2017 de biraz azaltmış olabilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.