Jump to content
AKayhan

Amerikan "Consumer Reports" Kurumundan...

Tavsiye Edilen Mesajlar

AKayhan

Consumer Reports otomobil markalarinin karnelerini ("Brand Report Card") bu ay yayinladi.  En iyi karne Subaru'ya gitti.  Onu 2. ve 3. olarak Genesis ve Porsche izledi.  Mazda ise Lexus'in hemen ardindan 6. sirada yer aldi.  Toyota skoru bu sene 9. siraya kadar düstü.  En alt sirada (33.) yer alan marka bu sene de yine Fiat oldu.

https://www.consumerreports.org/cars-driving/which-car-brands-make-the-best-vehicles/

Toplam marka skoru 4 elemandan olusuyor:

• Yol testi
  • Güvenilirlik
  • Müsteri tatmini
  • Güvenlik ve çarpisma testi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

En Güvenilir 10 Araba

Consumer Reports'un 2019 en güvenilir 10 araba degerlendirmesi sunlar:

1. Toyota Prius C
  2. Lincoln Continental
  3. Toyota Prius Prime
  4. Subaru Crosstrek
  5. Toyota Prius
  6. Mazda 6
  7. Kia Sedona
  8. Honda Fit (bizde Jazz)
  9. Lexus NX
  10. Mazda CX-5

https://www.consumerreports.org/car-reliability-owner-satisfaction/10-most-reliable-cars/

Bu verdigim CR linkleri pek açilmiyor galiba.  Artik olabildigince ben yardimci olmaya çalisacagim.

Listede 3 Toyota Prius birden olmasi dikkat çekici.  Mini boy araçlarda ben Honda Fit/Jazz ününü önceden biliyordum.  Mazda 6 ve CX-5 listede olmasi pek sürpriz degil.  Bu arada, Mazda 6 standard olarak 2.5 litre motorla geliyor ABD'de.  Kia Sedona Türkiye'de bulunuyor mu, ben bilmiyorum çünkü birçok araç modeli bizde maalesef yok.  Bir ABD kurumu tarafindan yapilan bu degerlendirmeye sadece bir adet Amerikan arabasi girebilmis, o da 3.7 litre V6 motorla gelen Lincoln Continental.  Bu çalisma 470,000 adet araçtan toplanan veriyle yapilmis.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...