Jump to content
RSBurak

Mazda 6 Tekleme ve Yığılma Sorunu 2009

Tavsiye Edilen Mesajlar

RSBurak    11
RSBurak

Merhabalar,

Arkadaşımın Mazda 6 aracında benzinde ve özellikle LPG de tekleme ve devirde dalgalanma sorunu var. Araca sübap ayarı yapıldı soğukken teklemesi bir miktar azaldı. LPG servisine gittiğimizde makineye bağladık aracın değişken zamanlı sübap ayarlayıcısı valfleriyle alakalı bir arıza gördük. Aynı zamanda 3.silindir misfire hatası ve okisjen sensörü hatası mevcut. Markaya yabancı olduğum için bir kaç sorum mevcut. sübap ayarlayıcısı hatası sübap ayarından sonra vermeye başladı sübap ayarı yaparken anlık arıza verip usta silmemiş olabilirmi ? bu aracın oksijen sensörünün parça numarası bu mudur ? LF4J188G1B. Alternatif yurtdışı veya yurtiçi parça bulma imkanımız varmıdır. ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.467
Zealot

arkadaşınızın arabasının sorununu çözeriz.. önce bir kaç soru soracağım.. cevaplarsanızı sevinirim..

değişken sübap zamanlaması olduğuna göre arkadaşınızn aracı 2006 model veya üstü..  

değişken sübap zamanlaması 2 parçadan oluşur.. VVT aktüvatörü ve OCV valfi..    

karşılaştığınız arıza kodunu söylerseniz nokta atışı yapabiliriz.  bu aracın VVT kısmına çok hakimiz

ikinci olarak merak ettiğim sübap ayarını nasıl yaptılar.. çünkü bu aracın sübap ayarı için kapağın sökülmesi gerekiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    11
RSBurak
20 dakika önce, Zealot :

arkadaşınızın arabasının sorununu çözeriz.. önce bir kaç soru soracağım.. cevaplarsanızı sevinirim..

değişken sübap zamanlaması olduğuna göre arkadaşınızn aracı 2006 model veya üstü..  

değişken sübap zamanlaması 2 parçadan oluşur.. VVT aktüvatörü ve OCV valfi..    

karşılaştığınız arıza kodunu söylerseniz nokta atışı yapabiliriz.  bu aracın VVT kısmına çok hakimiz

ikinci olarak merak ettiğim sübap ayarını nasıl yaptılar.. çünkü bu aracın sübap ayarı için kapağın sökülmesi gerekiyor. 

Araç 2009 model p0012 numaralı hatayı aldık. Sübap ayarı için motor kapağı söküldü yanlış hatırlamıyorsam sübaplarda değişti. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.467
Zealot

tamam ben sorunu da çözümü de buldum muhtemelen..

araç nerde.istanbula gelme şansı var mı   5 dklığına

bu muhtemelen dediğim kelime  %95 olumlu anlamındadır... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    11
RSBurak

Araç sakaryada ama getirebiliriz :) sizin yeriniz nerde tam olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    11
RSBurak
22 dakika önce, Zealot :

ben işletme sahibi veya tamirici değilim.

maltepe ye bi akşam getirirseniz, bi çay ısmarlarsınız. 5 dk bakarım. dönersiniz. 

kusura bakmayın yanlış anladım :) müsait bir zamanınızda ziyarete gelebiliriz o zaman

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.467
Zealot

arabanın motorunu kim topladı sakaryada..  

bu sübap ayarı yapılırken.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Brkcn54    5
Brkcn54

Araç sahibi benim. 150Binde Sakarya Mazda Hızır servisi topladı. Üst kapak taşlama subap değişimi vs. işlemler yapıldı. Şuanda benzinde çok hafif bi silkeleme var. Lpg de durum daha da kötü sanırım Lpg de enjektörlerde bitik durumda. Bu aksam RsBurak arkadaşımla arıza koduna bakıcaz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.467
Zealot

arabada rölantide.. biraz gürültülü çalışma durumu varmı..

mesela aracın içindeyken  camlar kapalı,  hareket etmiyorken..  eskisinden daha çok  motor sesi geliyor mu..  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    11
RSBurak
32 dakika önce, Zealot :

arabada rölantide.. biraz gürültülü çalışma durumu varmı..

mesela aracın içindeyken  camlar kapalı,  hareket etmiyorken..  eskisinden daha çok  motor sesi geliyor mu..  

geliyor özellikle yüksek devire çıkınca eskisinden çok daha fazla motor sesi geliyor ve dizel motor gibi titriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.467
Zealot
1 dakika önce, RSBurak :

geliyor özellikle yüksek devire çıkınca eskisinden çok daha fazla motor sesi geliyor ve dizel motor gibi titriyor.

tamam. sorunu %99 anladım ben..  yakından bakıp bir kaç şeyi kontrol etmem lazım..     

arabayı zorlamayın. vvt aktüvatörünü kırabilirsiniz,  (1250 tl +kdv )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.648
Burak
1 saat önce, RSBurak :

kusura bakmayın yanlış anladım :) müsait bir zamanınızda ziyarete gelebiliriz o zaman

Bu vesile ile seninle de tanışırız Burak :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    11
RSBurak
10 dakika önce, Zealot :

tamam. sorunu %99 anladım ben..  yakından bakıp bir kaç şeyi kontrol etmem lazım..     

arabayı zorlamayın. vvt aktüvatörünü kırabilirsiniz,  (1250 tl +kdv )

@BRKCN54 arkadaşıma gelsin bu uyarı o zaman :)

9 dakika önce, Burak :

Bu vesile ile seninle de tanışırız Burak :D

süper olur abi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Brkcn54    5
Brkcn54

Hocam kusura bakmayın iş yoğunluğu nedeniyle yazamadık. Araç benzindeylçken rolantide tekleme var. Gazladığımız zaman eskisi gibi bi hızlanma yok ve fazla ses var. Dün arabayı babam kullanırken yanımdan geçti sesi oldukça gürültülü durumda. Sizde müsaitseniz cumartesi günü gelelim ' hem tanışmış oluruz hemde sorun nedir bakalım sizede uygunsa. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.648
Burak
1 dakika önce, RSBurak :

Ufuk abi ve Burak abi'ye ilgileri için teşekkür ederiz. :)

Ben bir şey yapmadım sadece sizi gördüm :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Brkcn54    5
Brkcn54

Bende kendilerine çok teşekkür ediyorum. İlgi ve alakalarıyla ilgili. Sağolsun ufuk abi kendi arabası gibi ilgilendi. Sorunu tespit ettik çok şükür :)

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osman Örengül    75
Osman Örengül
22 dakika önce, Burak :

Ben bir şey yapmadım sadece sizi gördüm :)

İnsan bi haber verir @Burak abi, hep kendiniz buluşuyorsunuz ayıp oluyor :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.