Jump to content
mehmetsel

2. Nesil Dizel Mazda 3 lerde Turbo Var mı ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

mehmetsel    11
mehmetsel
Tuesday, March 28, 2017 at 09:34, İlhan :

Rica ederim,

Yine kafanıza takılan bir soru, merak ettiğiniz bir durum vs olursa siz sorun, bizlerde elimizden geldiğince ve fırsat buldukça yanıtlarız.

Aracınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun inşallah. Kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim. :nazar:

İlhan bey tekrar merhaba.Aklıma takılan bir konuda daha bilginize basvurmak isterim.2.Nesil Mazda dizellerde neden Turbo yok acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetsel    11
mehmetsel
25 dakika önce, Ali :

Arabanızda turbo vardır. 

Ben yok diye biliyorum,  acaba yanılıyormuyum.Siz eminmisiniz yoksa tahmininiz mi? :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    720
Ali
1 dakika önce, mehmetsel :

Ben yok diye biliyorum,  acaba yanılıyormuyum.Siz eminmisiniz yoksa tahmininiz mi? :)

Bu devirde turbosuz dizel yok :) Sizin arabanızın kaputunun altında turbo mevcut

Bu arada atlamışım arabanız hayırlı olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetsel    11
mehmetsel
5 dakika önce, Ali :

Bu devirde turbosuz dizel yok :) Sizin arabanızın kaputunun altında turbo mevcut

Bu arada atlamışım arabanız hayırlı olsun. 

Teşekkür ederim.Eğer dediginiz gibiyse gayet güzel. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    120
Mazda41
9 saat önce, mehmetsel :

Teşekkür ederim.Eğer dediginiz gibiyse gayet güzel. :)

Abi turbosuz dizeller pek guclu olmuyor dedemde vardi 190 dizel eski mercedes 2.0 75 hp idi 90 lardan sonraki dizellerin buyuk cogunlugu turboludur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.    46
Mustafa Y.

1.6 dizel motordan 115 beygir ve 270 Nm torku turbosuz almak imkansız.  Böyle bi üretici henüz yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetsel    11
mehmetsel
6 dakika önce, Mustafa Y. :

1.6 dizel motordan 115 beygir ve 270 Nm torku turbosuz almak imkansız.  Böyle bi üretici henüz yok.

Öğrenmiş olduk sizde sağolun :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MjR    16
MjR

90 Model transitte bile olan şey sizin aracınızda da mevcut elbette ancak bu hacimde bu torku yakalatan asıl teknoloji "t" değil "c'dir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.