Jump to content
quiteguide

Mazda 3 Otomatik Şanzıman Filtresi

Tavsiye Edilen Mesajlar

serifdurdu35
4 saat önce, ozgur35 :

Ben baktırmıstım cocuk grafıgı gosterdı benzınle aynı. Zaten kullanırken de cekış gıdıs bomba tüketım 8.2 son 15 bın km dır yokuş yukarı araba solluyoz :D ama gene bi ara baktıralım

Hocam izmirde mi yaşıyorsun? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
4 saat önce, ozgur35 :

Ben baktırmıstım cocuk grafıgı gosterdı benzınle aynı. Zaten kullanırken de cekış gıdıs bomba tüketım 8.2 son 15 bın km dır yokuş yukarı araba solluyoz :D ama gene bi ara baktıralım

Sen yine de sollama başkan. 40-50 binde supapları alırsın eline valla :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serifdurdu35
2 saat önce, quiteguide :

Zengindeydi, biraz kıstım. Hoşuma gitmedi, az önce eski haline geri getirdim. Şu an sorun yok.

IMG_20190704_141549.jpg

O zaman benzinde kullanırken olmaması lazım değil mi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Yakıt haritasını sifirlamazsan benzinde de yapar. 40-50 km sabit hız şehir dışı, 30-40 km zorlamadan şehir içi benzinle toplam 90-100 km kullanımda değerler normale döner.

Ateşleme sisteminde, bujilerde, bobinlerde, enjektorlerde, maf sensorunde, boğaz kelebeginde, gaz pedalı konum sensöründe, oksijen sensöründe, yakitta ... bir sorun yoksa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ozgur35
2 saat önce, serifdurdu35 :

Hocam izmirde mi yaşıyorsun? 

Evet ksk tarafındayım

2 saat önce, tansu87 :

Sen yine de sollama başkan. 40-50 binde supapları alırsın eline valla :)

50 bını oldu kanka ama çogu benzın :D Yüzde 3 5 zengıne al lpgde benım  az bısey zengınde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
34 dakika önce, ozgur35 :

Evet ksk tarafındayım

50 bını oldu kanka ama çogu benzın :D Yüzde 3 5 zengıne al lpgde benım  az bısey zengınde

Aracı benzinde sürsem 70 kuruş yakıyor. Sanki porsche :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik
04.07.2019 at 11:15, tansu87 :

İçindeki de kısa uçlu filtreydi. Karteri açtığımızda yerindeydi. Filtreyi elle yuvasına sokuyoruz. Filtre üstünde, takınca altta kalacak şekilde dairesel bi çıkıntı var. O kartere değiyor. Baskı oluyor ve çıkmıyor. 

1248F03C-C9DF-4F11-A5D5-011D46D3AF2E.jpeg

128D40B9-EA2C-48D8-813C-819883CCF9FC.jpeg

Süper anlatmışsınız. Çok teşekkürler. En kısa zamanda değişimi ve deneyimlerimi paylaşırım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazdaamazdaa
27.06.2019 at 21:47, quiteguide :

Aynı ürünü şuradan indirimle 55-60 TL felan almıştım. Yedekde duruyor.

O ring olan yerden kuvvetli bir şekilde üfle, aynı zamanda elinle dikdörtgen kısmı kapat. Sağdan soldan hava kacırmıyorsa kullanabilirsin, kaciriyorsa kullanmamani tavsiye ederim.

https://www.aloparca.com/yedek-parca/MAHLE/OTOMATIK-SANZIMAN-YAG-FILTRESI-4-VITES-OTOMATIK-FO/HX149D/998088652

Uyumlu araçlar kısmında 'Mazda 3 1.6 77 kW 2004-sonrası' görebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar.Bildigim kadarıyla Ford'un bu filtresini mahle firmasi üretiyor zaten. Neredeyse sadece yan sanayi olarak mahle var birtek. Ford için olana ayri orjinal olana ayri etiket vurup piyasaya suruyor. Mahle zaten kendini ispatlamış bir firma. Çekinmeden alabilirsiniz . Ayrıca içerisinden contalarida cikmakta. Bosyere yüksek fiyat vermeyin bence. 

04.07.2019 at 15:43, quiteguide :

Zengindeydi, biraz kıstım. Hoşuma gitmedi, az önce eski haline geri getirdim. Şu an sorun yok.

IMG_20190704_141549.jpg

Dostum gaz değerleri nasıl bu şekilde oluyor. Benim araçta akl takılı. Benzin değerleri aynı sizin gibi 2.30. 2.50 civarı.. devirde rolantide 750 .fakat gaz 4.20 4.50 arası. Regülatör basıncı 1.30 1.35 . Daha aşağı dusurunce basıncı bu sefer kalibrasyon yapılamıyor. Değerler sapıtıyor ve araba stop ediyor. Benzin değerlerine yakın gaz değerlerini elde edemiyorum. Bu takılı olan kitten mi kaynakli acaba. Bazı yerlerde 4 4.5 altında istenmiyormus diye okudum gaz ayarını. Bazı yerlerdede benzin değerlerine yakın olmalı diye yaziyor. Hangisi doğru acaba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Regülatör yok bende.

Sıvı sistem & yüksek basınçlı pompa.

Bam bam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...