Jump to content
Tarahumara

3.Nesil Mazda 3 Yakıt Depo Kontrolu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tarahumara    1.252
Tarahumara

Bugün Musluoğlu Mazda'dan aradılar beni. Belli bir serideki Mazda 3'lerin yakıt depolarında bir sorun tespit edilmiş. Servise çağırıyorlar ücretsiz kontrolunu yapmak için. Bilgisi olan var mıdır bu konuda?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu    169
Seriatsu
Şimdi, Tarahumara :

Bugün Musluoğlu Mazda'dan aradılar beni. Belli bir serideki Mazda 3'lerin yakıt depolarında bir sorun tespit edilmiş. Servise çağırıyorlar ücretsiz kontrolunu yapmak için. Bilgisi olan var mıdır bu konuda?

aynen  beni de çağırdılar.

depo tahliye contasının değişmesi gerekebilirmiş.

kontrol yapıldıktan sonra bilgi veriyorlar.

bu gün uğramayı düşünüyorum. öğleden sonra bilgi kesin bilgi verebilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu    169
Seriatsu

Tuzla servise uğradım. Kontrol ettiler. Bir sorun yok. Benim araç düzgün imal edilmiş :)

ilk resimde görünen yakıt dolum borusunun giriş kısmı. Oradaki kaynak yarım olanlar varmış. Yakıt sızıntısı olabiliyormuş.Çok şükür benim araç sorunsuz çıktı. Darısı size artık.

20170516_144356.jpg

20170516_144340.jpg

20170516_144453.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sedetmen    15
Sedetmen

Merhaba, 

Geçtiğimiz Nisan da çağırdılar, kontrol ettiler bir problem olmadığını her şeyin düzgün olduğunu belirttiler. Ancak açıklama yapmıyorlar konu nedir dediğimde kontrol edeceğiz deyip geçiştiriyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu    169
Seriatsu
4 dakika önce, Sedetmen :

Merhaba, 

Geçtiğimiz Nisan da çağırdılar, kontrol ettiler bir problem olmadığını her şeyin düzgün olduğunu belirttiler. Ancak açıklama yapmıyorlar konu nedir dediğimde kontrol edeceğiz deyip geçiştiriyorlar.

benim anladığım kadarıyla resimde görünen beyaz plastik parçanın sağ tarafındaki kısmında kaynak hataları oluyormuş. parça numarasını kontrol ediliyor. fabrika tarafından gönderilen parça numaraları aralığındaysa, yakıt deposunu kontrol ediyorlar. Herhangi bir sorun yoksa işlem tamamlanıyor. Eğer kaynak hatası varsa, sızıntı oluyor ve depo değiştiriliyor.

57 dakika önce, seriatsu :

20170516_144356.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    491
Devrim Babacan

Kötü bir yoldan geçtiğim için, önceki aracım Clio'da mazot deposunu yerinden oynatmıştım ve park alanında fark edilir şekilde mazot damlalarını görmüştüm. Servise gidip tamir ettirmiştim. O zamandan kalan hastalık; ara ara aracın altına uzayıp bakarım. Gerçi aradığım daha çok yağ izi ama şimdiye dek başka bir şey de görmedim.

Bu problemi olan araçlarda yerde damlalar olacağını tahmin ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.