Jump to content
galiyevx

1. Nesil Mazda3 Benzinde Çalışırken Motor Titremesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

galiyevx    0
galiyevx

Arkadaşlar merhaba, 2007 mazda 3 dynamic manuel sahibiyim, 2016 aralık ayında subap erimesi sonucu subaplar Rem Oto Şaşmazda değişti ve üstüne şu an itibariyle 5000 km yol yaptım.Ama bu süreçte motor benzindeyken ısınınca rölantide titreme yapıyor, fakat lpg de motor daha stabil ,daha düzgün çalışıyor. Yaptırdığım ustaya götürdüm 1000 km sonraki yağ ve filtre değişimine sormuştum bu titreme olayını,şunu demişti bana; parçalar birbirine uyum sağlayacak filan gibisinden şeyler. Ama titreme kesilmedi , sorunun kaynağı nedir sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.706
Burak

Eğer parçaların birbirine alışması ile ilgili bir problem olsa mantıksal olarak LPG de de aynı sorunun çıkması gerekirdi ki genelde bu problem LPG deki araçlarda LPG de iken gelir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.919
Arabalar

Revizyonun gerektiği gibi yapılamamış olması geliyor akla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
galiyevx    0
galiyevx

Subapları yaptırdığım yere Rem otoya gittim.(Mazda özel servisi) ,Ustanın(!) bana soyledikleri şunlar:Yakıt katkısı kullan geçer, madem lpg de sorun yok lpgde kullanmaya devam et ...Pc ye bağlayıp bakmadılar ,ayaküstü baktılar. 4500 TL harcayarak subapların yanında ağır bakımı da yapılmıştı aracın ve orijinal parça kullanıyoruz demişlerdi tamirattan önce, amortisörlere kyb takarız dediler maysan adında bir marka takmışlar sonradan fark ettim, motor yağına castrol kullanıyoruz deyip dandik fransız markası bir yağ koydular gözümün önünde  ve ayrıca kim bilir motora yerleştirilen subaplar neydi, nasıldı acaba? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.