Jump to content
061li

1999 Mazda 323 LPG de Motorda Dalgalanma

Tavsiye Edilen Mesajlar

061li    1
061li

Arabam otomatik vites , devir 2 civarlarındayken araba ara gaz veriyor ama devirde bu dalgalanma gözükmüyor bobinler değişti başka ne problemi olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.091
M.E.G

Aracınızla ilgili detaylı bilgi verirseniz konuya hakim arkadaşlar daha net cevap verir. 

Kaç model, hangi motor, kaç binde, lpg var mı, lpg var ise bunu hem lpg hem benzinde mi yapıyor yoksa sadece lpgde mi v.b

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
061li    1
061li

99 model 1.5i Mazda sedan doch motor sadece LPG'de yapıyor 190000 civarında

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    643
zoptrik

Hava alıyor olabilir. Problemin ufak bir videosunu çekebilir misiniz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
061li    1
061li

Videoda belli olmuyor ibrede de belli  olmuyor dediğim gibi sadece Lpg de bu sorun 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    83
Çağlar Bayur

D de gidiyoruz, gaz pedalı sabitken 2000d/d da sanki az gaz ver çek gibi mi yapıyor devir ibresi veya motor gaz ver çek gibi mi davranıyor? bujiler kaç km de?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
061li    1
061li

Evet aynen Hocam Bujiler 2500 km de

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    83
Çağlar Bayur

buji değişimi öncesi de var mıydı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    83
Çağlar Bayur

buji tırnak aralığını kontrol ettirin öncelikle. tabii doğru buji takıldığını var sayıyorz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
061li    1
061li

Hocam burda hangi ustaya götürdüysem bu buji aralığı nedir bilmiyor benim araba otomatik kimisi de senin araba otomatik onu araba kendi ayarlıyor dedi acaba hangisi doğru bilemedim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    83
Çağlar Bayur

Kendi ayarlayan tarladaki domatesolur anca, işiniz zrmuş hakikaten. biraz bakayım bulabilirsem değeri şahsen bilmiyorum ben de....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan    69
AKayhan

Sorun tamamen çözülene dek aracinizi LPG ile kullanmayip sadece benzin ile kullansaniz belki daha iyi olabilir, diye düsünüyorum.  Böylece aracinizin benzinli performansini izleme sansiniz da olur.  Bence benzin en güvenilir yakittir.  LPG için ayni yorumu yapamam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bymetehan    6
Bymetehan

Sadece lpg de iken yapıyorsa lpg filtresinden yapma ihtimalide var.zamanla bu filtre tıkanıyor ve lpg de düzensizliğe sebep olabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.