Jump to content
Ömer Gün

Mazda 323 Lpg'de Çalışmıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ömer Gün    1
Ömer Gün

selam arkadaşlar 1997 323 mazda sedan aracım dün sabah yolda giderken otogaz da stop etti uğraşmama ragmen birtürlü arabayı otogaz da calıştıramadım. Fakar aba benzinde çalışıyor otogaz aaldıgım zaman tık sesi geliyor fakat çalışmıyor marşa bastıgımda otogaz göstergesinde sadece kırmızı ve yeşil ısıklar yanıyor sarı ısık yanmıyor bu arıza hakkında sizlerden yardım alabilirmiyim . teşekkürler şimdiden saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    695
zoptrik

Sanırım LPG sistemi acc yi okuyor ama devir sinyalini okumuyor. Devir sinyali genellikle bobinden alınır. bobinin bacaklarını takip LPG sistemine giden ek bir kablo varmı kontrol edin belki temassızlık olabilir. Bir ihtimal de bazı sistemlerde sinyal çoklayıcı kullanılıyor. O bozulmuş olabilir. 

Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ömer Gün    1
Ömer Gün

tşkler kardeş. arızayı buldum bende sizleri ve bu tür arıza başına gelenler için paylaşmayı uygun gördüm.Aırza tüp tankının bağlantılarından temazsızlık oluyormuş kablo pabuçlarını sıkıstırdım geri taktım arıza düzeldi bilginize

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.